Шпинат перестав бути “диковинкою” на моєму столі, та ще й сама вирощую у себе на дачі: якраз у квітні

Якщо хочеться отримати корисну та смачну зелень навесні без зайвих клопотів, шпинат - саме те, що треба. Як його вирощувати, щоб мати багато зелені - розповідають досвідчені городники.

Квітень – ідеальний час, щоб посіяти шпинат у відкритий ґрунт і вже через місяць насолоджуватися першими результатами. Перед посівом варто оцінити ґрунт. Шпинат не любить кислі ґрунти – на таких він росте повільно, листя стає млявим, а врожай не радує. Якщо земля на ділянці саме така, її варто покращити: посипати золою або вапном.

Грядки роблять низькими, щоб волога не випаровувалась занадто швидко, і бажано обирати сонячну ділянку – шпинат добре реагує на тепло і світло. Ще один нюанс – бортики по периметру грядки. Завдяки ним вода при поливі не буде стікати, а залишиться саме там, де треба.

Садівники розповіли, як виростити шпинат у відкритому ґрунті
Садівники розповіли, як виростити шпинат у відкритому ґрунті

Насіння шпинату краще підготувати заздалегідь. Для цього його замочують у воді на добу, міняючи воду кожні 6 годин. Потім трохи підсушують – так буде легше сіяти. У квітні сіють ранні сорти. Розкладають насіння в ряди з відстанню 20-30 см між рядками і 5-8 см між зернами. Заглиблюють приблизно на 2 см, потім землю акуратно утрамбовують. Шпинат проростає навіть при температурі +2. Вже через 2 тижні зʼявляються перші сходи.

Щойно в розетці буде два-три листки – час проріджувати посіви. Так рослини матимуть більше простору й не будуть витягуватись. Шпинат дуже любить воду, тому полив – ключовий момент. У суху погоду поливати треба хоча б тричі на тиждень, по відру води на кожен квадратний метр. Якщо вологи не вистачає – листя стає жорстким і втрачає ніжність.

Садівники розповіли, як виростити шпинат у відкритому ґрунті
Садівники розповіли, як виростити шпинат у відкритому ґрунті

Добрива потрібні не завжди. Якщо земля родюча, можна обійтись без додаткових підживлень. Але якщо ґрунт бідний – варто подбати про нього ще з осені. На кожен квадратний метр вносять трохи перегною, суперфосфат і калій. Навесні при перекопуванні можна додати селітру або сечовину.

Збирати шпинат треба вчасно – коли у розетці вже 9-12 листків. Якщо тягнути, рослина почне готуватись до цвітіння, і листя стане грубим. Врожай можна зрізати або виривати з коренем. Головне – не чекати, поки рослина втратить свою соковитість. Бажаємо успіхів у вирощуванні!

Популярне

Подібні новини