Певно, кожен городник хотів би вирощувати якомога більше великої картоплі. Це класно і для продажу, і для кулінарії. Велику бульбу можна швидше почистити, а відходів з неї буде менше. Такі картоплини ідеальні для запікання цілими, приготування пюре, використання в салатах та фритюру. Проблема тільки в тому, що великою бульба зазвичай росте вкрай неохоче. Але можна її гарно простимулювати, використавши одне дуже дешеве підживлення.
Та почати варто з підготовки посадкового матеріалу. От якраз він не має бути великим, бо проростає гірше, ніж малі бульби. Також картоплю перед висаджуванням варто продезінфікувати. Найпростіший варіант — це слабкий розчин марганцівки, в якому бульбі треба замочити на пів години. Також перед висаджуванням можете зробити так званий “стимулювальний надріз” поперек бульби, завдяки якому кущ даватиме кращий врожай.

Розташування грядок теж має значення. Якщо рядки будуть орієнтовані з півночі на південь, тоді кожен кущ буде отримувати максимум світла. Картопля любить Сонце, але не терпить пересихання. Саме тому регулярний полив, особливо під час цвітіння, обов’язковий. А ось головний лайфхак — підживлення. Навіть на родючому ґрунті без добрива бульби рідко вражають розміром. Але витрачати купу грошей для цього не доведеться.
Один із найпопулярніших рецептів — суміш борної кислоти, перекису водню та марганцівки. Розчиніть 5 г борної кислоти у склянці окропу, додайте 50 мл перекису, влийте це все у відро води та досипте дрібку марганцівки. Цей розчин підходить для поливу картоплі після появи пагонів, оскільки бор стимулює формування плодів, перекис дезінфікує ґрунт, а марганцівка зміцнює корені. На кожен кущ треба всього склянка добрива.