Почати варто з редиски – перевіреного часом варіанту, який навряд чи когось здивує, але точно не підведе. Цей коренеплід дозріває напрочуд швидко – вже через три тижні після появи сходів можна тішитись першими хрумкими плодами. Висівають редис з другої половини квітня, коли ґрунт вже теплий. Приємний бонус – редиска корисна вся, і коренеплід, і бадилля. З листя виходять чудові салати та весняні супи.
Ще одна весняна зірка – шпинат. Ця культура не боїться холодів і здатна проростати навіть при температурі +4. А як тільки піднімається до комфортних +15, шпинат починає стрімко зростати. Він любить вологу, тож у квітні йому буде комфортно зростати. Вже на початку червня листя можна збирати, мити і класти в салат або заморожувати про запас. А головне – він росте швидко й не потребує особливого догляду.

Не можна обійти увагою і цукіні. Цей ніжний родич кабачка дозріває всього за 40 днів після сходів. Для квітневої посадки його краще вирощувати через розсаду або в теплих регіонах одразу у відкритий ґрунт. Перші молоді плоди – солодкуваті, ніжні, соковиті – можна сміливо смажити, тушкувати або додавати в літні рагу. Цукіні – це завжди виграшна ідея для швидкого врожаю.

А тим, хто любить помідори, варто звернути увагу на чері. Вони не тільки смачні, а ще й надзвичайно швидко ростуть. Особливо, якщо не морочитись із насінням, а просто взяти пасинок від уже дорослого куща, укорінити його (приживаються вони приблизно за тиждень) і чекати на ароматні плоди. Такі помідори можуть дати врожай набагато раніше, ніж традиційна розсада. Якщо все зробити правильно, перші червоні кульки зʼявляться вже в червні.
Тож, не зволікайте. Квітень дає шанс отримати смачний, корисний і ранній врожай вже на початку літа. Бажаємо успіхів у новому сезоні, нехай він буде щедрим!