Досить зазіхати на вишню сусіда – можна і зі свого дерева збирати “тонну” врожаю, але діяти потрібно зараз

Щоб отримати гарний врожай вишень влітку, про це варто подбати вже зараз - у квітні. Розповідаємо про хитрощі досвідчених садівників, завдяки яким ваш урожай буде рекордним серед сусідів.

Садок вишневий коло хати, хрущі над вишнями гудуть… Так радісно та затишно на душі від цих рядків, але сьогодні поговоримо про те, як отримати від вишневих дерев максимум врожаю. Є один цікавий “прийом”, який наче гра на межі – ризиковано, але якщо зробити все правильно, результат вражає: гілки просто гнуться від ягід.

Починати треба рано навесні. Щойно на вишні набухнуть бруньки, але листя ще не розпустилось – саме час. Берете лопату і викопуєте навколо стовбура канавку глибиною 15-20 сантиметрів. Відступіть від дерева десь метр, максимум півтора. Це не для дренажу, як багато хто думає, а для так званої “шокової терапії”.

Садівники поділилися секретами щедрого врожаю вишні
Садівники поділилися секретами щедрого врожаю вишні

Весь квітень, коли інші поливають вишню раз на тиждень, ви дієте інакше. Раз на 10 днів просто заливаєте в ту канавку 30-40 літрів крижаної води, температурою +4-5 градусів. Звучить дивно, але саме так холод пробуджує сплячі корінці. Дерево відчуває стрес і починає активно боротися за життя – в тому числі формує більше завʼязі.

Під час цвітіння приготуйте розчин: у відро води додається склянка доломітового борошна і 3 столові ложки нашатирного спирту. Добре розмішуєте і виливаєте в ту саму канавку. Нашатир дає азот, а доломіт знижує кислотність ґрунту та забезпечує кальцієм. Завдяки цьому пелюстки не осипаються, а плоди формуються рівномірно. Через 5 днів можна повторити, але вже з меншою дозою нашатирю – однієї ложки буде достатньо.

Коли вже ягоди починають наливатись – забудьте про полив під корінь. Натомість треба обприскувати саме листя, кожні три дні, водою з додаванням чайної ложки лимонної кислоти на 10 літрів. Це створює враження, ніби йде дощ, і дерево починає “викладатись на повну”, спрямовуючи всі соки у ягоди.

Садівники поділилися секретами щедрого врожаю вишні
Садівники поділилися секретами щедрого врожаю вишні

Цей метод не для молодих дерев. Якщо вишні ще немає чотирьох років – краще не експериментувати. Також не варто лити холодну воду, якщо вночі ще можливі заморозки. І після збору врожаю обовʼязково потрібно полити дерево 50 літрами теплої води з золою, щоб воно встигло відновитися до наступного сезону.

Популярне

Подібні новини