Пишні та ароматні півонії щовесни тішать око і створюють відчуття святковості. Але є одне “але”, яке знайоме всім, хто вирощує ці розкішні рослини – мурахи. Вони буквально атакують бутони, поки ті ще навіть не встигли розпуститися. З одного боку, здається, нічого страшного. Але досвідчені квітникарі знають: якщо мурах надто багато, квіти можуть значно постраждати.
Під час формування бутонів півонії виділяють солодкий сік, і саме він так приваблює комах. Мурахи збираються навколо бутонів, ласують соком і можуть пошкоджувати ще не розкриті пелюстки. А якщо соку їм бракує, вони починають гризти самі пелюстки, що призводить до деформації квітки.

До того ж мурахи часто “приносять” із собою тлю – хоч півонії рідко потерпають від неї, зате сусідні рослини можуть постраждати. З іншого боку, бувають випадки, коли мурахи справді корисні – вони зчищають липку плівку з бутонів і полегшують розкриття квітки. Тож якщо рослина виглядає здорово, а мурах небагато – можна залишити все як є.
Але коли їх стає надто багато, краще взяти справу під контроль. Один із найефективніших і простих способів – використання борної кислоти. Можна приготувати спеціальну приманку: змішати трохи борошна, води, цукру або меду з борною кислотою, сформувати невеликі кульки й розкласти їх у квітнику. Мурахи починають тягнути їх у мурашник, і з часом колонія скорочується. Обережно використовуйте їх, якщо у вас є тварини на подвірʼї.
Є ще один цікавий і безпечний варіант – запашна кориця, яку господині використовують для приготування десертів. Її аромат мурахам неприємний, тому потрібно просто посипати землю навколо кущів півоній – і комах стане помітно менше. Цей метод особливо зручний для тих, хто не хоче мати справу з хімією навіть у невеликих дозах. Користуйтеся порадами та насолоджуйтесь красою свого саду!