У квітні сиплю “жменьку” під яблуню – влітку збираю найщедріший урожай у всьому селі: перевірений трюк

Зазвичай ранньої весни настає слушний час для підготовки ваших яблунь до нового дачного сезону. Поки ґрунт ще не зайнятий основними роботами, саме час ретельно та якісно подбати про плодові дерева.

У цій статті садівники поділилися корисними рекомендаціями щодо підживлення яблунь, щоб у майбутньому отримати багатий урожай.

Коли і які добрива потрібні яблуні?

Підгодівля яблунь залежить від їхнього віку. Наприклад, молоді дерева до трьох років потребують менше добрив, а дорослі – вже вимагають додаткових поживних речовин. Для яблунь, яким менше року, добрива цього сезону не знадобляться – усі мінерали вони отримали під час посадки.

Для яблунь віком два-три роки радять використовувати сечовину. Вона з легкістю засвоюється і дає хороший результат. Для молодих дерев вистачить всього 30 г на всю площу пристовбурного кола. Для більш дорослих яблунь, починаючи з трьох років, дозування варто збільшити до 50 г.

Якщо ви хочете скористатися органічними добривами, чудовий варіант – коров’як. Розведіть його у пропорції 1:10 з водою і настоюйте протягом кількох днів. Після цього полийте рослини з розрахунку: 2 л – на молоде дерево і 3 л – на доросле.

Ці корисні поради щодо підживлення яблунь уже роками допомагають мені отримувати найрясніший урожай
Ці корисні поради щодо підживлення яблунь уже роками допомагають мені отримувати найрясніший урожай

Правильний час для внесення добрив

За словами експертів, азотні добрива найоптимальніше вносити відразу після танення снігу. Найкращий час для підгодівлі настає саме тоді – вам вдасться максимально простимулювати ріст і розвиток дерева. У травні, перед цвітінням, корисно додати комплексні добрива з азотом, фосфором і калієм, наприклад, нітроамофоску та золу. У випадку молодих дерев використовуйте 70 та 100 г відповідно до пристовбурного кола. Для більш старших насаджень дозування становитиме 90 і 200 г.

Як правильно вносити підживлення?

Спершу не варто просто розкидати добрива під деревом – найкраще викопати неглибоку борозенку по периметру пристовбурного кола. У неї рекомендується засипати добриво, ретельно змішати його з ґрунтом і полити. Для молодих дерев борозенку викопують на відстані 1,5 м від стовбура, а для дорослих – на 2 м.

Отже, догляд за яблунями навесні є запорукою щедрого врожаю. Завдяки таким перевіреним порадам ваші яблуні потішать вас здоровими та смачними плодами.

Популярне

Подібні новини