Сусідка порадила, як садити картоплю без перекопування: спробувала – і тепер не хочу і не буду по-старому

Ви неодмінно будете здивовані, але картоплю можна садити без перекопування землі – і отримувати стабільно високі врожаї. Цей простий спосіб переверне ваше уявлення про звичні городні роботи.

У цій статті досвідчені агрономи поділилися одним цікавим методом ранньої посадки картоплі – без перекопування землі. При такому способі картоплю можна садити вже наприкінці березня-на початку квітня. І, до того ж, садити можна на одному й тому ж місці кілька років поспіль. Відсутність сівозміни абсолютно жодним чином не впливає на врожайність. Навіть під час посушливих років ваш урожай завжди буде більший, ніж у сусідів.

По-перше, землю під картоплю навесні не потрібно копати, а для багатьох садівників та городників це – найбільша проблема. По-друге, садити картоплю необхідно в гребені.

Отже, спершу натягніть шнур і закріпіть його за допомогою кілочків з обох боків майбутньої борозни. Вздовж шнура розкладіть бульби, відібрані на насіння. Їх бажано приблизно за два-три тижні до посадки проростити. Відстань між бульбами – довжина вашої стопи або 20-25 см.

Агрономи розповіли, як посадити картоплю без перекопування ґрунту
Агрономи розповіли, як посадити картоплю без перекопування ґрунту

Після цього закрийте картоплини землею – підгорніть їх з одного боку залізними граблями або сапкою. На зворотному шляху таким же чином закривайте насіння з іншої сторони. У результаті утворюється своєрідний гребінь. Його розміри такі: висота – 35 см, ширина в основі – 50 см.

Наступний ряд картоплі садіть так само. Шнур віднесіть на 90-100 см. Якщо робити гребені вужчими, тоді не вистачить землі. Тому дуже важливо дотримуватись таких відстаней. Влітку гребені необхідно буде підправити – підгорнути ще орієнтовно два-три рази за допомогою граблів або сапки.

Що дає посадка у гребінь? По-перше, картопля, посаджена в гребені, сходить пізніше. Але їй не страшні зворотні заморозки. По-друге, картопля швидше росте – у гребенях на сонці та на теплому повітрі земля швидше прогрівається, і корінням тепліше. По-третє, не потрібно копати землю, а під час підгортання одночасно прополюються бур’яни.

Популярне

Подібні новини