Будь-яку зівʼялу квітку “реанімую” за допомогою цієї бовтанки: 1 ложка у воду – і рослини оживають на очах

Досвідчені садівники знають секрет, як повернути сили рослині, що почала вʼянути. І хоч секрет простий, іноді саме найпростіші речі працюють найкраще - головне знати, коли і як їх застосовувати.

Рослини, як і люди, можуть переживати стрес. Причин для цього чимало: різка зміна погоди, пересадка, атака шкідників або ж банальна нестача поживних речовин. У таких ситуаціях зелень починає вʼянути, листя блідне або жовтіє, а ріст зупиняється. Садівники, особливо початківці, готові за голову хапатися від розпачу, але тут є вірне рішення – і воно у солодкій воді.

На перший погляд ідея полити землю солодким розчином може здатися дивною, але в цьому є логіка. Цукор стимулює життя мікробів в ґрунті, яке в свою чергу активізує процеси засвоєння поживних речовин. Завдяки цьому навіть ослаблені рослини можуть отримати короткочасний енергетичний поштовх і почати відновлюватися буквально на очах.

Садівники поділилися, чим підживити рослини під час стресу
Садівники поділилися, чим підживити рослини під час стресу

Готувати таке підживлення дуже просто: достатньо змішати 1 столову ложку білого цукру з 0,5 л теплої води (краще очищеної). Важливо добре перемішати, щоб цукор повністю розчинився. Отриманий розчин потрібно виливати прямо під корінь, стараючись не потрапити на листя. Найкраще робити це рано-вранці або ввечері.

Та варто памʼятати, що якщо рослина вже серйозно пошкоджена шкідниками або страждає від кореневої гнилі, цукрова вода не зможе її врятувати. Проте у випадках легкого стресу, наприклад після пересадки чи тривалої посухи, результат не змусить себе чекати. Часто вже за кілька днів помітно, як рослина набирається сил: зʼявляється нове листя, змінюється колір, а загальний вигляд стає більш бадьорим.

Садівники поділилися, чим підживити рослини під час стресу
Садівники поділилися, чим підживити рослини під час стресу

Проводити таке підживлення квітникарі рекомендують не частіше, ніж раз на два-три тижні. Якщо переборщити, можна порушити природний баланс мікроорганізмів у ґрунті. Але при правильному використанні цей простий розчин перетворюється на ефективний рятівний засіб для улюблених квітів, розсади або навіть ягідних кущів. Спробуйте!

Популярне

Подібні новини