Не чіпаю лохину 3 роки — і правильно роблю: одне “ні” з секатором зберігає урожай на роки

Виростити лохину простіше, ніж смородину, якщо знати декілька важливих нюансів. Лохина – культура перспективна, хоча багато хто припускається помилок через міфи.

Насправді її агротехніка зовсім не складна. Головне — правильно обрати сорт. Наприклад, сорти відрізняються за висотою та термінами дозрівання: ранні дозрівають у липні, пізні – в серпні.

Важливо також звернути увагу на розмір ягід і смакові якості. Деякі сорти дають великі плоди до 30 мм. Перед посадкою обов’язково вибрати правильну ділянку – сонячну, з легкою, кислою землею. Лохина не любить ущільненого ґрунту, тому його треба розпушити. Найкраще підходить верховий торф. Не використовуйте чорний, бо він затримує вологу, й кущі гниють.

Експерти назвали секрети вирощування солодкої лохини
Експерти назвали секрети вирощування солодкої лохини

При посадці коріння потрібно розпушити – інакше кущ не приживеться. Лохина співіснує з мікоризними грибами, тому їх варто додавати у ґрунт. Полив має бути регулярним – ідеально встановити краплинну систему. Лохина потребує мінімуму органіки, але вимагає мінерального підживлення. Наприклад, на дорослий кущ треба дати 200 г добрив навесні, а потім підживлювати сульфатом амонію.

До трьох років кущ не обрізають, а потім щороку зрізають нижні пагони та старі гілки. Це сприяє урожайності. Лохина розмножується насінням, здерев’янілими чи зеленими живцями, але процес потребує контролю та терпіння.

Культура хоч і нова, але вже потребує захисту від хвороб. Навесні обов’язково обробляйте кущі бордоською рідиною. Тож не гайте часу, а скористайтеся нашими перевіреними порадами та рекомендаціями, щоб отримати щедрий та солодкий врожай. А ми щиро бажаємо вам успіхів та всіляких гараздів!

Якщо дотримуватись цих порад — отримаєте смачні, великі ягоди, які можна їсти, заморожувати чи пригостити близьких!

Популярне

Подібні новини