Що робити в травні на городі: компост, сидерати, розсада й догляд за деревами й теплицями

У цій статті поговоримо про те, що слід робити на городі у травні, щоб отримати хороший урожай. Травень — це надзвичайно насичений місяць для дачників і городників.

Зима остаточно відступила, природа наповнена енергією, і саме час активно діяти.

Один із головних принципів успішного вирощування — це догляд за ґрунтом. Другий — забезпечення різноманітності у посадках. Якщо постійно стежити за станом землі, можна помітити істотну різницю у якості врожаю. Весною особливо корисно додавати до ґрунту садовий компост або добре перепрілий гній. Таке органічне підживлення допомагає покращити структуру землі, особливо на глинистих і піщаних ділянках.

Весна — найкращий час для внесення поживних речовин. За попередній сезон органіка частково виснажилася, але компост продовжує виділяти тепло, що позитивно впливає на ріст рослин і врожайність. Деякі городники радять створювати теплі грядки, але це трудомісткий і затратний процес. Натомість можна просто розкидати торішній компост по всіх грядках, особливо тих, які призначені для теплолюбних культур.

Якщо певні ділянки ще тривалий час залишатимуться порожніми, їх доцільно засіяти сидератами — гірчицею, редькою олійною, люцерною та іншими швидкорослими рослинами. Вони не лише займатимуть простір, не даючи бур’янам розростатися, а й з часом перетворяться на поживну мульчу після зрізання.

Експерти розповіли, які роботи на городі слід проводити в травні
Експерти розповіли, які роботи на городі слід проводити в травні

Щойно земля прогріється, починають з’являтися перші весняні квіти, а з ними — й час для висіву редиски, салату, моркви, буряка та інших холодостійких культур. Варто також підготувати теплицю до того, що незабаром у ній з’являться томати, перець, огірки, дині та інші теплолюбні культури. Рекомендується навести порядок, помити поверхні й провести обробку біопрепаратами від шкідників.

До висадки у теплицю також готують розсаду кабачків, капусти й інших культур. Планування посадок відіграє важливу роль: змішані посіви дозволяють не лише заощадити місце, а й допомагають рослинам захищати одна одну від шкідників. Наприклад, добре відома сумісність моркви, полуниці та часнику.

Не варто забувати і про ягідні та плодові культури. У травні знімають зимові укриття зі стовбурів, рихлять пристовбурні кола, додають компост, а також обрізають підмерзлі або старі гілки кущів і дерев.

Саме час також подбати про полуничні грядки — обрізати старе листя, прорихлити землю та внести весняне підживлення. До речі, весна — чудова нагода для створення нових полуничних плантацій.

Популярне

Подібні новини