Кропиву більшість господарів вважають бур’яном, який приносить лише клопіт. Але ті, хто займається городом давно, знають, що з неї виходить дуже хороше добриво. І особливо ефективним таке підживлення є для капусти. Цей спосіб використовували ще наші бабусі: вони не викидали кропиву, а настоювали її у воді, щоб потім підживлювати грядки. Качани після цього виростають великі й щільні. Чим не альтернатива дорогій хімії?
Причина такої ефективності в складі кропиви. Ця рослина містить чимало азоту, а він є одним з найважливіших елементів для капусти на початку її росту. Азот стимулює розвиток листя та прискорює формування качана. Зробити підживку з кропиви дуже легко! Візьміть відро чи бочку, на третину наповніть подрібненою кропивою, потім долийте води до самого верху та залиште бродити на вулиці протягом 1-2 днів. У спеку вистачить і доби.

Готовий настій необхідно процідити та розвести водою у пропорції 1:5. Це потрібно, щоб не обпекти коріння. Після цього поливайте капусту під корінь (не по листю). Найкраще робити це зранку, ввечері або у хмарну погоду. Тобто тоді, коли немає спеки. Це підживлення капусті можна давати кожні 10-14 днів. Особливо корисним воно є протягом першого місяця після висаджування розсади, коли рослина активно набирає зелену масу.
Настій кропиви також добре впливає на стан ґрунту. У процесі бродіння в ньому з’являються корисні бактерії, які покращують мікрофлору. Це особливо доречно, якщо грядки залишилися виснаженими після минулого сезону. Але варто розуміти, що навіть таке корисне підживлення буде шкідливим, якщо не знати міри. Не лийте його надто багато або дуже часто, бо капуста почне “жирувати” та нарощуватиме листя, але не формуватиме гарні качани.