Вирощування баклажанів — це не найпростіша справа. Може навіть здаватися, що все йде добре: і кущі гарні, і плоди хороші. Але достатньо приготувати такого баклажана страву, як в кожному його шматочку буде відчуватися гіркота. І це дуже неприємно навіть не через смак, а через те, що всі старання були даремними. Щоб така прикрість більше не повторювалася, достатньо просто не робити кількох помилок, які до неї зазвичай і призводять.
Причина гіркоти завжди одна — соланін. Це така речовина, яка може накопичуватися в баклажанах. І якщо рослина це робить, то значить їй некомфортно. Бо соланін — це лише наслідок стресу. Тож потрібно розібратися в тому, в яких ситуаціях цей стрес виникає. Однією з найпоширеніших є нерегулярний полив. Якщо рослина тиждень без води, а потім отримує її багато, то це погіршить смак. Поливати баклажани треба кожні 3-4 дні та помірно.

Спека також погано впливає на рослину. Причому навіть під час запилення, якщо у цей момент постійно тримається висока температура. Тобто коли на вулиці довго понад 30°C, а баклажани постійно під сонцем, то це їм точно не сподобається. По-перше, плоди гірше ростимуть. По-друге, вони стануть гіркими. Під час спеки варто створювати затінок на грядках. Для цього вистачить тимчасового навісу (хоча б у найспекотніші години).
Третій фактор — добрива. Ні, відмовлятися від них не потрібно. Але якщо їх забагато, то це така ж проблема, як і дефіцит. Особливо це стосується азотних добрив. Наприклад, сечовина чи зелені добрива (настої на бур’янах). Вони доречні на початку, коли рослина нарощує листя та пагони. Під час цвітіння, а тим паче формування плодів азоту в підживленні має бути мінімум. Найбільше для гарних баклажанів рослині треба калій та фосфор.

Очікування також є помилкою. Іноді хочеться, щоб плоди були якомога більшими! А в результаті вони не виростають, але перезрівають. І це також призводить до гіркоти. Стиглість можна визначити по шкірці. Якщо вона гладка, пружна, блискуча та має темно-фіолетовий колір — зривайте. Коли баклажан стає тьмяним, твердим та зморщеним, то це вже перезрілий овоч. Такий майже напевно буде гірчити, тож краще його навіть не куштувати.