Майже неможливо сьогодні знайти людину, яка б не пила каву. Хтось готує її в турці, а інші мають достатньо грошей, щоб купити хорошу кавомашину. Дехто обирає простіший шлях та заварює у френч-пресі чи прямо в чашці. Але незмінним у всіх випадках є одне — кавова гуща, яка залишається після приготування. І її зазвичай викидають. А даремно! Вона може стати дуже корисною на городі. Достатньо знати, як та де можна її використовувати.
Після заварювання у каві залишається чимало мінералів і органіки, які корисні для рослин. Свіжа кава не підходить для ґрунту, бо може його закислювати. А гуща мінімально впливає на кислотність. Хоча все одно її краще давати тим рослинам, які люблять “кислинку”: троянди, рододендрони, гортензії, азалії тощо. Але важливо, щоб в гущі не було слідів молока, вершків або цукру. Інакше замість користі можна нашкодити рослинам.

Дехто додає кавову гущу просто в компост. Вона там швидко розкладається та віддає азот. Інші змішують її з водою і поливають рослини, які потребують додаткового підживлення. Наприклад, шпинат чи салат від такої підгодівлі ростуть активніше. Але важливо не переборщити: достатньо всього столової ложки гущі на літр.
Також гущу після просушування можна змішувати з невеликою кількістю піску, а також насінням моркви або редиски. Це допомагає рівномірніше розподілити насіння в рядках і навіть покращує проростання, бо робить ґрунт пухкішим. Також городники зазначають, що завдяки гущі плоди стають соковитішими та солодшими. Але інші господарі такого ж ефекту не спостерігають, тому результат цілком може залежати також від обраного сорту.

Ще однією несподіваною перевагою є здатність кави відлякувати деяких шкідників. Наприклад, слимаків та мурах. Вони не люблять запах кави, а ще їм банально не подобається по ній пересуватися. Для ще кращого ефекту можна змішувати гущу з апельсиновою шкіркою та золою. Тоді це буде засіб 3 в 1: добриво, відлякувач та ароматизатор.