Якщо хочете мати справді хороший врожай помідорів, то просто посадити розсаду в ґрунт недостатньо. Потрібно також підживити її, щоб вона мала достатньо сил для гарного “старту”. І мова не лише про всю грядку загалом, бо це теж важлива підготовка. Окрему увагу варто приділити кожній лунці.
Перший нюанс — розмір самої лунки. Вона має бути такою, щоб туди легко поміщався стаканчик, в якому росте розсада. Інакше під час висаджування доведеться “гнути” коріння томатів, а це може погіршити подальший ріст рослини. Розсаду треба заглиблювати так, щоб рівень ґрунту був біля перших листочків. Якщо ж посадите мілко, тоді рослина довго приживатиметься, а значить родити почне пізніше і частину врожаю ви не встигнете зібрати.

Серед добрив краще обрати суперфосфат. Він діє плавно, а не різко, що дуже добре для молодих рослин. Також суперфосфат хороший тим, що дуже поживний, тому помідори матимуть все необхідне і для побудови потужного коріння, і для росту наземної частини. Гарна коренева система — швидше засвоєння всіх поживних речовин. А з добре розвиненими пагонами рослина витримає і погану погоду, і вагу врожаю.
Ще однією важливою перевагою суперфосфату є його “плавність”. Тобто таке підживлення працює поступово, не допускаючи так званого “жирування”, коли активно розвивається кущ, але не формується врожай. Тому рослина зростає рівномірно, без різких стрибків. Але суперфосфат — це базове добриво. Коли помідори почнуть активно формувати врожай, їм треба дати також калію, фосфору та кальцію, які впливають на розмір та смак плодів.