Миска сажі замість 10 кг дорогих добрив: розкидаю у квітнику – і навесні сад радує око. Вау-результат!

Сьогодні розповімо вам, як правильно розводити золу для підживлення рослин. Ця стаття стане у пригоді тим, хто хоче отримати багатий та здоровий урожай і гарні квіти в саду.

Дачники часто використовують золу у сухому вигляді. Її радять вносити восени на грядки, додавати в розсадний ґрунт, насипати в посадкові лунки або обпудрювати культури для захисту від шкідників. Окрім живлення, зола допомагає покращити структуру ґрунту, знезаражує його і захищає рослини.

Для підживлення калієм, фосфором і мікроелементами городники готують рідкий зольний розчин. Беруть склянку сухої золи, висипають у відро води, добре перемішують і залишають настоюватися кілька годин, періодично помішуючи. Готовим розчином поливають рослини по вологому ґрунту — зазвичай по пів літра або літру під кожну рослину залежно від її розміру.

Щоб зробити кальцій у розчині доступним для рослин, дачники додають у воду золу і трохи оцту — приблизно пів склянки 9% столового або яблучного оцту на відро води. Після реакції шипіння отримують розчин із доступним кальцієм, який допомагає запобігти такій проблемі, як вершина гниль плодів. Особливо корисним таке підживлення стає для томатів, перців, баклажанів і кабачків.

Експерти розповіли, як використовувати золу на городі
Експерти розповіли, як використовувати золу на городі

Городники рекомендують застосовувати зольний розчин із оцтом під час цвітіння і плодоношення, коли рослинам особливо потрібен кальцій, але не потрібен зайвий азот. Адже надлишок азоту у цей період погіршує смак плодів і призводить до нарощування зайвої зеленої маси.

Важливо пам’ятати, що зола — це не повноцінне комплексне добриво, оскільки в ній немає азоту. Тому досвідчені дачники чергують підживлення: спочатку використовують золу, а через два тижні додають азотні добрива. Одночасно застосовувати азот із золою не радять, оскільки азот випаровується у вигляді аміаку і користі не буде.

При внесенні сухої золи орієнтуються на норму 200 грамів на квадратний метр. Для рідкого підживлення під невеликі рослини використовують по пів літра розчину, для великих — до літра. Усі підживлення виконують лише по вологому ґрунту.

Щоб захистити культури від шкідників, садівники розсипають золу по грядках із морквою, цибулею чи капустою, використовуючи її в міру.

Дотримуючись цих простих порад, легко допомогти рослинам стати сильнішими та витривалішими, а отже — зібрати щедрий і смачний урожай.

Популярне

Подібні новини