Я лише прикопала гілочку, а вона прижилась: 5 природних стимуляторів, які змінять ваш підхід до живцювання

Відомо, що природні стимулятори — це безпечна альтернатива хімії та дієвий метод укорінення, перевірений поколіннями. Розповідаємо про 5 простих, доступних і ефективних помічників для живцювання.

Ви, мабуть, стикалися з тим, що іноді одна гілочка пускає коріння миттєво, інша ж всихає, навіть якщо була підготовлена “за інструкцією”. Чому так? А тому, що на живу рослину штучні засоби не завжди працюють, як обіцяє етикетка. Проте природні стимулятори майже ніколи не дають збоїв.

Мед та картопля

Так, звичайний бджолиний мед містить природні ферменти, які захищають живець від гниття, водночас стимулюючи утворення кореневої системи. Знавці стверджують, достатньо розчинити чайну ложку меду в склянці теплої води й замочити живці у цьому розчині на 6–12 годин перед висадкою.

А цей метод підкорив багатьох своєю простотою. Сиру картоплину використовують як природне середовище для живця: в ній проробляють отвір і вставляють підготовлений пагін, а потім живець разом із бульбою висаджують у ґрунт або ставлять у контейнер з піском чи торфом.

Садівники розповіли про 5 природних секретів укорінення

Сік алое

Всі знають, що сік алое містить природні гормони росту, ферменти та антисептичні речовини. Ось чому слід приготувати простий розчин. Сік витискають зі свіжого листка й розбавляють у воді (у співвідношенні приблизно 1:5). Живці витримують у цьому настої до 12 годин.

Вода з-під верби

Не дивно, що вербова вода — один із найпотужніших натуральних стимуляторів коренеутворення, бо вона містить природні саліцилати, тобто аналоги гормонів, які стимулюють утворення коренів. Щоб приготувати її, потрібно лише нарізати молоді гілочки верби, залити їх окропом і залишити настоюватися 24 години. А потім у готову воду занурюють живці або поливають нею субстрат.

Дріжджі кулінарні

Прості пекарські дріжджі, як відомо, — джерело вітамінів групи B та мікроелементів, які активізують метаболізм у рослинах. Стимулятор готують так: 10 г сухих або 100 г свіжих дріжджів розчиняють у літрі теплої води, дають настоятися 1–2 години. Живці замочують у цьому розчині протягом 6 годин, після чого переносять у ґрунт.

Популярне

Подібні новини