Малина – популярний чагарник, який на своїй ділянці прагнуть посадити чимало садівників. Для вирощування кущів потрібно докласти багато зусиль, але результат того вартий. Догляд за малиною не закінчується, він має бути постійним. Так, наприклад, важливо вчасно обрізати рослину, аби вона сильно не розросталась і радувала врожаєм. І навіть обрізку треба виконувати за простими правилами.
Поради для правильної обрізки малини
Малиновим кущам дуже подобається простір, а тому важливо знати, як обрізати рослину. Це важливо для прискореного росту й розвитку. Основна причина, чому це так важливо, полягає в тому, що занадто густа посадка негативно відбивається на якості врожаю. Пагони будуть конкурувати за сонячне світло та корисні мікроелементи в ґрунті, а в результаті жоден кущ нічого не отримає.

Обрізають малину одразу два рази в сезон – вперше це роблять рано навесні та обрізають кущі на 10-15 сантиметрів, аби прибрати всі сухі гілки. Вдруге обрізку проводять після збору врожаю. Видаляють ті пагони, з яких зібрали ягоди, аби молоді гілочки мали місце для росту. Також важливо регулярно проріджувати кущі малини, залишаючи по 8-10 гілок на кожен квадратний метр.

Крім того, експерти радять запам’ятати золоте правила – обрізку проводять до розпускання бруньок і після того, як ґрунт прогрівся. Якщо побоюєтесь можливих заморозків, краще відкласти секатор. Також слід переконатись, що після обрізки старих гілок не залишилось “пеньків” – вони є розсадниками хвороб. Не рекомендують досвідчені садівники не обрізати тонкі гілки, адже вони забирають у рослини сили, але дуже рідко дають користь.