Дідусь пропрацював 43 роки агрономом і знає: ці 4 підживки можуть подвоїти врожай полуниці

Щоб кущики полуниці були всіяні ароматними та смачними ягодами, варто подбати про якісне підживлення рослин на кожному етапі їхнього розвитку. Як це зробити - знають досвідчені агрономи.

Щоб насолоджуватися солодкими та ароматними ягодами полуниці, варто подбати про якісне підживлення. Агрономи знають, що правильне харчування на різних етапах росту здатне вплинути на кількість ягід, на їхній розмір і смак. Почати варто ранньою весною, адже саме в цей період рослинам потрібна ваша турбота та мʼякий поштовх для вдалого плодоношення.

Першу підживку готувати доволі просто, у її складі немає складних компонентів. У відро води (10 літрів) потрібно додати чайну ложку карбаміду і дві склянки коровʼячого гною. Така суміш дасть полуниці необхідний азот для зростання листя. На кожен кущ потрібно близько літра цієї суміші – і не більше, щоб не спалити ніжні корінці.

Агрономи поділилися, чим підживити полуницю для щедрого врожаю
Агрономи поділилися, чим підживити полуницю для щедрого врожаю

Коли починається період бутонізації – саме час для другої підживки. Тут полуниці вже потрібні не лише сили для зростання, а й мікроелементи, що впливають на цвітіння. В 10 літрів води потрібно додати столову ложку нітрофоски (складне потрійне комплексне добриво). І дати, як і у першому випадку, по літру під кожен кущ. Ця підживка покращує цвітіння і впливає на кількість завʼязі, яка згодом стане ягодами.

У період формування завʼязі обовʼязково потрібно підтримати рослину комплексним добривом! Тут садівники кажуть, що обрати можна будь-яке, призначене для ягідних культур. Головне – дотримуватися інструкції, не перебільшувати дозування, і вносити у вологий ґрунт. На цьому етапі полуниця закладає майбутній врожай, тож якісне підживлення матиме прямий вплив на те, скільки ягід ви матимете влітку.

Агрономи поділилися, чим підживити полуницю для щедрого врожаю
Агрономи поділилися, чим підживити полуницю для щедрого врожаю

А от коли збір урожаю завершено, підживлення – ні. Саме серпень – час останньої підживки. Вона готує рослину до зими і зміцнює її. На кожен квадратний метр садівники радять внести близько 30 г суперфосфату і 20 г сульфату калію. Ці добрива неабияк зміцнюють кореневу систему й допомагають полуниці краще пережити майбутні холоди. Бажаємо щедрого врожаю у новому сезоні!

Популярне

Подібні новини