Для гарного врожаю обліпиха потребує правильної підтримки. Багато хто висаджує її заради яскравих плодів для чаю, варення, соку чи навіть домашньої косметики, яка, до речі, є досить дієвою. Але для того, щоб обліпиха давала великі, соковиті ягоди й не втрачала сили щороку, важливо не лише садити її у правильному місці, а й вчасно підживлювати. Редакція Добрих новин зібрала для вас найдієвіші добрива для корисного врожаю та залюбки ними ділиться.

Органічні добрива
Обліпиха не потребує перенасичення добривами, але легке підживлення, те, що треба. Тут гарно підходить компост або гній. Це дає корінню тривале, повільне живлення, не обпалюючи його, потрібно лише 1-1,5 відра на кожен кущ ягоди.
Азот
Навесні дуже важливо підтримати ягоду азотним добривом, найкраще працює аміачна селітра або настій кропиви. Ідеально підживлює обліпиху саме у квітні-травні, за умовою використання раз на 3-4 тижні.
Калій і фосфор
У червні-липні обліпиха потребує підживлення фосфорно-калійними добривами. Вони впливають на формування плодів, колір ягід і смак. Калій робить ягоди соковитішими, а фосфор допомагає утворити міцні пагони. Добре працює деревна зола, треба лити так: на 1 кущ – 200 г, розсипати навколо або розчинити у воді для поливу.

Обліпиха часто росте на бідних ґрунтах, але для якісного врожаю цього замало. Якщо давати їй мінімум уваги й добрив, ягода буде кисла, дрібна, а добре доглянута рослина може згодитися для виготовлення чаїв, масок для шкіри, сиропів, олії та домашніх еліксирів. Отже, якщо обрати помірні, але доречні та дієві добрива, кущі обліпихи будуть плодоносити рясно і щороку.