Дідусь за 2 тижні повертає хвойним деревам красу після зими – “авторський” метод, який треба запатентувати

Виявляється, повернути хвойним колишню красу не так уже й складно. Трохи уваги і натуральне добриво - і через кілька тижнів дерево знову радує око густою, яскравою зеленню.

Після зими господарі часто помічають, що хвойні дерева в саду виглядають геть не так, як восени. Замість густої зеленої шапки – пожовклі голки, а в деяких місцях і зовсім прогалини. Це нормально, адже зима виснажує навіть найстійкіші рослини. Але повернути їм красу цілком реально, якщо вчасно звернути увагу на кілька важливих деталей. Якщо ця тема близька для вас – сідайте зручніше, будемо розбиратися!

З настанням тепла хвойні культури починають активно рости, особливо це стосується молодих пагонів. Саме в цей період їм найбільше потрібен азот, адже саме він стимулює розвиток зеленої маси, додає насиченого кольору і сили. Але, як завжди, важливо знати міру. Надлишок мінеральних добрив може тільки нашкодити!

Садівники розповіли, як повернути красу хвойним деревам після зими
Садівники розповіли, як повернути красу хвойним деревам після зими

Особливо ефективними вважаються рідкі витяжки з біогумусу. Вони швидко засвоюються і дають відчутний результат вже за кілька тижнів. Садівники радять вносити такі розчини в прогріту землю, коли заморозки вже не передбачуються. Але є нюанс: перед підживленням землю навколо дерева потрібно добре полити. Якщо ґрунт сухий, коріння просто не зможе “витягнути” з нього поживні речовини, тому не робіть марну роботу.

Ще одна корисна порада – перед підживленням добре пройтися сапкою навколо стовбура. Ця процедура покращує доступ повітря та води до коренів, і всі добрива працюють набагато ефективніше. І не забудьте замульчувати землю корою чи хвойними гілками. Вони утримують вологу, стримують ріст бурʼянів і захищають коріння від перепадів температури. І гарно, і корисно для дерев – тому беремо і робимо!

А ще варто регулярно оглядати хвойні рослини. Якщо вони почали жовтіти або осипатись – це перший сигнал, що рослині щось не підходить. Часто причина в нестачі поживних речовин або в ураженні грибковими хворобами. У такому випадку доцільно обробити дерево біофунгіцидами – препаратами на основі корисних бактерій. Вони зміцнюють імунітет рослини і пригнічують розвиток патогенів. Користуйтеся!

Популярне

Подібні новини