У малиннику завжди вистачає роботи, але одна з найрозумніших речей, яку можна зробити – це замульчувати кущі. Садівники знають, що правильна мульча значно спрощує догляд, адже вона утримує вологу, стримує ріст бурʼянів і створює комфортне середовище для коріння.
Найпоширеніший варіант мульчування – це сіно. Воно створює барʼєр для бурʼянів і захищає ґрунт від перегріву. У спеку ґрунт під сіном не нагрівається так сильно, а отже, й волога не випаровується миттєво. Крім того, у товщі мульчі з часом заводяться корисні мікроорганізми, які “трудяться” на родючість. Садівники радять викладати сіно не впритул до стебел, а з невеликим відступом.

Другий варіант – солома. Вона щільніша за сіно, довше не розкладається, а отже, зберігає вологу ще довше. До того ж мульча із соломи добре виглядає – такий малинник завжди охайний. Проте шар варто робити не надто товстим, приблизно 5-10 см, і також не підсипати впритул до основи кущів. Важливо дати повітрю доступ до кореневої зони.
Останнім, але не по зручності та ефективності матеріалом є кора дерев. Вона повільнно розкладається, тому шар такої мульчі слугуватиме вам не один сезон. Окрім збереження вологи та захисту від бурʼянів, кора ще й стильно та охайно виглядає. Але треба уважно стежити, щоб шматки не були надто великі, адже товста фракція може ускладнити доступ повітря до ґрунту. Краще, коли кора подрібнена, тоді вона лягає рівно, і між шматками залишаються простір для доступу повітря.

Загалом головне правило мульчування – не перестаратися з товщиною шару і не перекривати рослині доступ до кисню. А ось використовувати матеріали, які утворюють щільну кірку або погано пропускають повітря, не варто. Такі покриття можуть завдати більше шкоди, ніж користі.