Садівники кожного року стикаються з потребою підживлювати рослини на своїй ділянці. Весняні добрива мають містити азот, який стимулює вегетацію. Та для клематісів це поганий варіант. З азотом ліани дуже швидко вирушають у ріст, але не встигають зміцнитись. У результаті вони слабо цвітуть, а стебла в них часто ламаються.
Добриво для клематісу
За словами досвідчених садівників та агрономів, у випадку з клематісами краще використовувати інше добриво. Коли температура буде становити вище 10 градусів тепла, настає час вносити підживлення. Правильні добрива допоможуть квітці відростити міцні лози з великою кількістю бутонів.

Найпростішим способом стане використання біогумусу у формі пасти. Такий засіб дуже просто знайти в будь-якому садівницькому магазині, а коштує він відносно недорого. Та клематіси реагують на цей засіб так, ніби він коштує всі гроші світу – рослина швидко зміцнюється та пізніше радує цвітінням.
Біогумус – це органічний засіб, який багатий на цінні кислоти, рідкісні природні антибіотики та поживні речовини. Коренева система рослин дуже швидко засвоює всі ці корисні елементи, а тому результат не змушує на себе довго чекати.

Підживлювати клематіси біогумусом потрібно тільки згідно з інструкцією, вказаною виробником на пакуванні. Ви можете бути впевненими, що в результаті рослина буде мати міцні лози, які виростуть в щільну стіну, засипану квітами.
До слова, існує ще один варіант. Набагато популярніший і доступніший варіант підживлення клематісів – це використання нашатирного спирту. У 10 літрах води потрібно розчинити 1 столову ложку засобу та полити під коріння. Ці підживлення можна чергувати.