Тільки правильний догляд і вдала дата посадки дають змогу насолоджуватись осіннім цвітінням гладіолусів. Ці популярні квіти легко вирощувати, але вони доволі примхливі, тому потребують особливого догляду з боку садівників. Часто рослини вирощують для складання домашніх букетів, адже гладіолуси легко адаптуються до різних умов вирощування, чудово почуваються у ґрунті різного типу, крім важкої глини.
Коли садити гладіолуси
Питання, коли садити гладіолуси, є дуже популярним. Багато садівників хочуть, аби рослини зацвіли до 1 вересня. Так, перше, про що потрібно памʼятати – висаджувати гладіолуси навесні потрібно тоді, коли повністю минула загроза заморозків. Оскільки ця квіткова культура є дуже тендітною та ніжною до перепадів температури, важливо впевнитись, що вона захищена від впливу морозів.

Крім того, існує й інше важливе питання – як садити квітки так, аби вони не падали. Для цього потрібно обрати не занадто маленькі цибулини, на яких немає ознак пошкодження. Викопайте лунку, а цибулини садіть гострим кінцем догори, а корінням донизу. Засипте лунку ґрунтом і добре полийте. Поки цибулини викорінюються, їх важливо правильно й регулярно поливати. Такий темп догляду дає змогу рослинам звикнути до нового місця та піти у ріст.

Тема правильного догляду також турбує багатьох садівників. Так, нещодавно висаджені гладіолуси потрібно забезпечити їм увагу й комфорт. Гладіолуси люблять багато сонця для вертикального й рівного росту. Крім того, ґрунт на ділянці для цієї рослини має бути добре дренованим. Земля має бути суглинною або піщаною, не занадто родючою – перебір живильних елементів у складі ґрунту не подобається рослині.