Іноді, хоч як би не хотілося, городу варто давати спокій. Ще наші бабусі та дідусі помічали, що в певні дні його краще не чіпати. Тоді все краще ростиме та щедріше родитиме. А якщо працювати в ці дні, тоді врожай буде мізерним, та й для нього доведеться чимало побігати. У травні таких днів є одразу декілька: 13, 16, 21, 24 та 28. Ці дати називають “тихими”, бо під час них радять взагалі нічого не робити: не копати, не сіяти, не пересаджувати й навіть не поливати.
Але звідки взагалі беруться саме ці дати? Вони залежать від фаз Місяця та погоди. Коли вона нестабільна і мінлива, то краще нічого не саджати в ці дні. Якщо проігнорувати поради, то посаджене гірше ростиме або хворітиме. Також у ці дні гірше засвоюються добрива. Тобто наче й підживите, але воно все “розсіється”, а не піде в рослину. І навіть з поливом не варто поспішати. Цілком ймовірно, що через вологість частина коріння почне загнивати та зіпсує грядки.

Чимало людей не вірять в те, що це працює. А потім збирають поганий врожай. Якогось пояснення цьому знайти не вдається. Тож і залишаються тільки несприятливі дні. Зрештою, вони йдуть не підряд, тож можна просто активніше працювати в сусідні дати та відпочивати між ними. А навіть якщо працювати дуже кортить, то не обов’язково робити це саме на городі. В господарстві завжди знайдеться багато інших справ, яким можна приділити увагу.
Наприклад, заборони не розповсюджуються на сад. Тож якщо вам треба в ньому щось зробити, то саме у вказані 5 днів можна цим зайнятися. Також можна косити газон або готувати компост (але не удобрювати компостом грядки). Можна наносити відрами води та поставити поруч з рослинами, щоб полити їх наступного дня. Або нарешті навести порядок у хліві чи відремонтувати інструменти, які вже давно вимагали уваги. Тобто діло завжди знайдеться.