Одна з найпопулярніших ягід в Україні, яку вирощує чи не кожен перший садівник, доволі примхлива. Для отримання щедрого та смачного врожаю важливо правильно доглядати за рослиною, а також вчасно захищати її у випадку, якщо наближаються морози. Аби ягідний чагарник не почав чорніти та в’янути, виконайте наступні поради.
Як захистити полуницю від морозу
Так, експерти радять використовувати на своїй ділянці техніку мульчування. Використання органіки та спеціальних плівок для захисту ґрунту від холоду допоможуть покращити ріст і розвиток кореневої системи рослини. Найкраще для мульчування ділянки з полуницею підійдуть, наприклад, солома або торф. Так ви зберігаєте тепло під ґрунтом, а тому кореневище не відчуває стресу.

Також для захисту полуниці часто використовують укривний матеріал – спанбонд або агроволокно. Але у випадку з таким способом захисту грядок від нічних морозів важливо виконувати обов’язкову умову – давати рослині “дихати” повітрям. Так, на ніч плівкою накривають рослини, а зранку її обов’язково знімають, коли мороз вже зник. Плівку повертають тільки ввечері.

Якщо полуниця все-таки почала в’янути від морозів, потрібно обробити грядки холодною водою з додаванням спеціального антистресового препарату – бурштинова кислота або інші магазинні засоби. Експерти радять також удобрити полуницю кремнієм. Цей мікроелемент покращує імунітет рослини та покращує її морозостійкість, допомагає простіше пережити стреси та відновитись після них.