Секрет моєї бабусі, який зберігався 40 років: що саме треба додати в лунку, щоб картопля виростала з долоню

Усі мріють про великі, рівні, здорові бульби, щоб картопля виростала буквально "з долоню". Але багато хто роками працює на городі, і результат, не більш як середнячок за розміром.

У досвідчених городників із тієї ж землі, виходять цілі мішки добірної картоплі, але в чому ж секрет? Як виявляється, все починається ще з лунки. Картопля, це культура, яка вдячна за  грамотну підготовку лунки, бо це не просто ямка в землі, а справжня платформа для росту й розвитку рослини. І ось що радять додавати в неї, аби зібрати бульби з долоню:

Деревний попіл – натуральний мінерал

Норма: 1–2 столові ложки на лунку. Це джерело калію, кальцію та мікроелементів. Попіл знижує кислотність ґрунту, що важливо для формування великих бульб. Додайте, і картопля не буде “зеленіти” чи всихати передчасно.

 Городники назвали один продукт для плодоносної картоплі
Садівники назвали найкраще добриво для великої картоплі

Сухий курячий послід або перепрілий гній – старт для зростання

Норма: 0,5–1 склянка (розведеного або компостованого) Насичує ґрунт азотом, фосфором і органікою. Але не можна класти свіжий, спалить паростки. Добре перепрілий – золота середина.

Цибулиння – старий народний лайфхак

Норма: жменя на лунку, це не тільки природний стимулятор росту, а ще й захист від дротяників і личинок. Містить природні фітонциди, які знезаражують ґрунт.

Яєчна шкаралупа – кальцієвий заряд

Норма: 1-2 подрібнені шкаралупи, зміцнює клітинні стінки, сприяє формуванню міцної структури бульб. Особливо корисна на кислих і втомлених ґрунтах.

Експерти розповіли, коли насправді слід викопувати картоплю
Садівники назвали найкраще добриво для великої картоплі

Сухі дріжджі з цукром – біостимулятор підземного типу

Норма: 1 чайна ложка дріжджів + 1 ч. л. цукру (можна сухими) це маловідомий секрет. При потраплянні в ґрунт дріжджі активізують мікрофлору, стимулюючи ріст коренів і розвиток бульб. Реакція почнеться після першого поливу.

Що не можна класти в лунку:

  • Свіжий гній
  • Надлишок мінеральних добрив (сечовини, нітратів)
  • Сіль (виводить вологу й спалює корені).

Популярне

Подібні новини