Ледь не посадила на клумбі — добре, що сусідка зупинила: за цю квітку можуть викликати поліцію

Дачна ділянка — це простір для втілення сміливих ідей у садівництві. Комусь до вподоби збирати врожай незвичайних овочів і фруктів, а хтось створює декоративні сади чи квітники з екзотичних рослин.

Але в погоні за оригінальністю варто бути уважними: деякі рослини, хоч і здаються красивими або незвичними, заборонено вирощувати згідно із законом.

Однією з найпоширеніших і водночас небезпечних культур вважається мак снодійний. Цей однорічник із великими яскравими квітами часто використовують у декоративних цілях, а насіння — у кулінарії. Проте саме цей вид маку містить опіати, тому його вирощування повністю заборонено. Йдеться не лише про опійний мак, але й про його різновиди: мак східний, приквітниковий, щетинистий та інші.

Східний мак часто використовують як декоративну рослину — він має великі яскраві квіти й виглядає ефектно. Але навіть одна рослина на клумбі може стати приводом для адміністративного покарання. Деякі дачники помилково вважають, що якщо це не «опійний» мак, то його вирощувати дозволено. Однак за законом — заборонено вирощувати будь-які види маку, незалежно від кількості рослин або мети посадки.

Експерти назвали рослини, заборонені для вирощування на дачі
Експерти назвали рослини, заборонені для вирощування на дачі

Іще одна заборонена рослина — конопля. Історично вона вирощувалася для виготовлення мотузок, тканини, паперу, олії. Її використовували в кулінарії та медицині, і навіть зображували в культурних символах. Але все змінилося після того, як один з видів коноплі почали використовувати для виготовлення наркотичних речовин. З 1961 року коноплю внесли до міжнародного списку заборонених рослин.

Ще одна рослина, що потрапила під заборону — троянда гавайська, також відома як аргерія. Це декоративна ліана з красивими квітами, що колись активно використовувалась для озеленення альтанок і парканів. Однак із часом стало відомо, що в її насінні містяться психотропні речовини. Садівникам варто обирати для декору інші ліани — наприклад, кобею, яка виглядає не менш ефектно, але не несе правових ризиків.

Ще один представник «забороненого списку» — шавлія провісників. Це мексиканська рослина з довгим листям і великими трубчастими квітами. Її іноді намагаються вирощувати в декоративних цілях або з медичною метою. Проте, поки не завершені клінічні дослідження, шавлія провісників класифікується як потенційно небезпечна.

Не оминула заборона і блакитний лотос — красиву водяну квітку, що вважається символом Таїланду та Індії. У природі він росте на бідних ґрунтах, не вимагає особливого догляду і чарує своїм виглядом. Але в складі рослини — сполуки, що можуть мати психоактивну дію. Через це блакитний лотос також опинився в списку заборонених культур.

Серед небезпечних рослин — і кактуси, які містять мескалін. Наприклад, лофофора Вільямса (пейот) — маленький, непомітний на вигляд кактус, який не має колючок, але містить сильнодіючі галюциногенні речовини. Інші кактуси — ехінопсис оранка (Сан-Педро) та ехінопсис рувіна — також входять до списку заборонених. Перед тим як купувати нову рослину для своєї колекції, садівникам варто уважно вивчити її назву, щоб не потрапити в халепу.

Популярне

Подібні новини