Якщо ви ще зважуєте всі “за” і “проти” – саме час визначитися. Живий паркан захищає від вітру, пилу, зайвого шуму з доріг, створює затишок і стає справжнім “магнітом” для пташок, корисних комах та метеликів. Погодьтеся, що звичайний паркан не зрівняється з живою рослинною стіною! Але для того, щоб така огорожа була і красивою, і функціональною, варто уважно підійти до вибору рослин.
Почнемо з цікавого вибору садівників – верби пурпурової. Її важко перевершити за швидкістю росту: за сезон вона витягується аж на 1,5-2 метри, утворюючи густу зелену стіну. Її гілки не ламаються навіть під сильним вітром, а навесні вона вкривається “сережками”, що приваблюють бджіл. Садити вербу радять у два ряди, у шаховому порядку, з відстанню між кущами близько 50 см. Не встигнете озирнутися, як рослина “збудує” справжнісіний паркан.

А як щодо топінамбуру? Його стебла виростають аж до 3 метрів, створюючи надійну огорожу, яка точно захистить від вітру. Крім того, він має їстівні клубні, які можна використовувати з користю для себе. Щоб рослина не розповзалася по всьому городу, її обмежують, вкопуючи шифер по периметру на глибину 30 см. Топінамбур добре росте на сонці й не потребує особливого догляду.
Якщо є бажання зробити огорожу вічнозеленою, тоді, звичайно, варто звернути увагу на хвойні культури. Наприклад, туя – росте повільно, зате створює щільну стіну, не втрачаючи своєї краси навіть взимку. Вона спокійно переносить морози до -40 градусів. А ще можна висадити ялівці – вони створюють ту саму неповторну атмосферу свіжого лісу, а ще виділяють фітонциди, які на раз-два відлякують шкідників.

Спірея також чудово підходить для живого паркану. Вона не вимоглива до ґрунту, витримує різні погодні умови, швидко росте і не потребує частого поливу. Її ніжні квіти, що зʼявляються навесні, додають додаткової краси огорожі. Особливою популярністю користується біла спірея, яку в народі кличуть “нареченою”.