На Дніпропетровщині вже не буде цих фруктів та ягід — все померзло: що кажуть українські фермери

Цього року врожай у господарів на Дніпровщині точно буде біднішим, ніж минулого сезону. І все через погоду, яка раптом погіршилася під час цвітіння. Пояснюємо, на що вона вплинула найбільше.

Останніми роками погода нерідко дивує. А цього року особливо. Взимку снігу багато людей не могли дочекатися та дивувалися плюсовій температурі на градуснику. Навесні ж раптом і сніг, і мороз прийшли. І все б нічого, якби не цвітіння, яке вже частково почалося через потепління. Але через морози частина врожаю втрачена ще до того, як встигла сформуватися. Така проблема торкнулася багатьох регіонів, зокрема й Дніпропетровської області.

Найбільше проблему відчули абрикоси та персики. Ці дерева зазвичай цвітуть одними з перших, тож навіть одна ніч з заморозками могла легко пошкодити геть усе. Але була вона не одна, те ще й удень траплялися морози. А тому в багатьох господарствах увесь цвіт пошкодився. Тобто зараз дерева стоять красиві, зелені, так і уявляється процес збору врожаю з них восени. Але ні, в кращому випадку буде десяток абрикосів та, може, один персик.

Фермери розповіли, які фрукти та ягоди пошкодили заморозки на Дніпропетровщині
Фермери розповіли, які фрукти та ягоди пошкодили заморозки на Дніпропетровщині

Інші кісточкові теж трішки постраждали, але менше. Багато чого залежало від моменту, коли почалося цвітіння. Деякі дерева почали цвісти після морозів, тож їх вони не зачепили. Але частина вишень, черешень та слив дасть менше врожаю, бо деякий цвіт також пошкодився. Особливо це стосується черешні, яка чутливіша до холодів.

Ягідники також цьогоріч дадуть менше врожаю. Частково пошкоджена ожина, малина та полуниця. І найгіршим є те, що наступного року ситуація може повторитися. Тож варто готуватися до неї заздалегідь. Ягідники можна накрити агроволокном. Накрити дерева важче, тож можна використовувати теплову завісу. Наприклад, теплова пушка, інфрачервоний обігрівач чи вогнища в низьких бочках під деревом дозволять забезпечити тепло вночі.

Популярне

Подібні новини