Грядки є, руки є, а ідей – нуль? 4 варіанти, що посадити на городі просто зараз, без зайвої філософії

Що можна посадити на ділянці у травні, а з'їсти вже буквально через місяць? Відповідь проста – холодостійкі й скоростиглі зелені культури. Головне – навесні вирощувати всю цю красу зовсім не складно.

Редис

На першому місці, звісно, редис. Деякі садівники висівають його навіть під зиму. І тоді, невдовзі після танення снігу, з’являються міцненькі паростки. Проте не пізно це зробити й зараз. Насіння редису проростає вже при +2-4°С. А якщо температура наближена до оптимальної (близько +15°С), редис зійде за чотири-шість днів після посіву.

Щоб пришвидшити процес, насіння варто замочити на одну добу. Сходи редису здатні витримувати короткочасні заморозки до -2-3°С. Редис у цілому полюбляє прохолоду. Найсмачніші та найсоковитіші коренеплоди виростають при +16-20°С. Для ранніх посівів зручно використовувати скоростиглі сорти, які будуть готові вже приблизно через 18 днів після сходів.

Кучерява капуста (кейл)

У цієї рослини багато різних назв: кале, кейл чи просто кучерява капуста. Вона – рекордсмен серед холодостійких культур, може витримувати морози до -18°С, і навіть підморожене листя не втрачає смакових якостей. Насіння кейлу проростає вже при +4-5°С. Ідеальна температура для росту сіянців – +15-18°С. Зазвичай насіння висівають у відкритий ґрунт у квітні – на початку травня, а перше листя зрізають через 1,5-2 місяці.

На пустих грядках саджаю ці 4 культури – і насолоджуюся рясним та смачним урожаєм уже на початку літа
На пустих грядках саджаю ці 4 культури – і насолоджуюся рясним та смачним урожаєм уже на початку літа

Горох

Горох проростає вже при +1-2°С, а сходам не страшні заморозки до -5°С. Звісно, на цвітіння і стручки доведеться трохи почекати. Найшвидші сорти починають плодоносити через півтора місяця після сходів. Однак поціновувачі гороху можуть почати із зелені: якщо посіяти горох густо, можна виривати на салат молоді паростки під час прополювання – у них сильний гороховий смак і аромат, а ще вони дуже декоративні.

Рукола

Найпопулярніша італійська городня зелень – рукола – зовсім не примхлива, починає рости вже за мінімального тепла. Ба більше, якщо дати насінню визріти, рукола добре розмножується самосівом і майже перетворюється на багаторічник. Має гіркувато-свіжий смак, який перетворює салат на страву середземноморської кухні. Навесні руколу радять сіяти з кінця березня, заглиблюючи в ґрунт на пару сантиметрів. До того ж, її можна висівати кожні 2 тижні аж до середини літа. Але руколі необхідний простір – у тісноті вона грубішає та дрібнішає.

Популярне

Подібні новини