Готуємо сани влітку: сусідка поділилася лайфхаками, як зберегти врожай без льоху – аж до наступної весни

Зібраний врожай можна зберегти свіжим навіть без спеціального сховища, якщо знати кілька простих лайфхаків, які зручно використовувати навіть в умовах квартири.

Зібравши хороший врожай, хочеться якомога довше зберегти його свіжим і смачним, чи не так? Проте не у всіх є погріб або спеціально обладнане сховище. Це не проблема, адже навіть у квартирі можна створити умови, які дозволять овочам і фруктам залишатися придатними для вживання кілька місяців. Усі подробиці розкривають городники, які вже не раз випробували таке зберігання.

Спершу потрібно ретельно відсортувати овочі й фрукти, відібрати тільки цілі, добре їх просушити і очистити від землі. Гнилі, помʼяті, вдарені плоди краще одразу відкласти, бо вони пришвидшать псування інших. Важливо також не зберігати все вкупі. Картопля, буряк і морква можуть зберігатися поруч, а от з фруктами їх краще зберігати.

Городники розповіли, як зберегти свіжість врожаю надовго без льоху
Городники розповіли, як зберегти свіжість врожаю надовго без льоху

Звичайний засклений балкон може стати повноцінним місцем для зберігання, якщо трохи попрацювати. Варто зробити деревʼяні ящики з подвійними стінками, а простір між ними заповнити тирсою або пінопластом. Це дозволить тримати сталу температуру навіть у прохолодну погоду. Якщо ночі стають морозними, зверху можна накрити ящики ковдрою чи старими речами – це збереже тепло.

Є ще один старий та перевірений спосіб. Для кращого збереження овочів їх можна пересипати сухим піском або лушпинням цибулі – це вбере зайву вологу і зменшить ризик псування. Капусту можна підвісити в прохолодному місці, загорнувши в харчову плівку, цибулю і часник часто заплітають у коси та вішають у провітрюваних приміщеннях, де сухо. Яблука чи груші краще зберігати у картонних коробках, перекладених пергаментом або газетами.

Городники розповіли, як зберегти свіжість врожаю надовго без льоху
Городники розповіли, як зберегти свіжість врожаю надовго без льоху

Важливо регулярно перевіряти стан овочів: прибирати ті, що починають псуватися, перевіряти вологість і провітрювати балкон. Якщо повітря дуже сухе, поруч із ящиками можна поставити миску з водою – це допоможе підтримати потрібну вологість. Ідеальною для більшості культур вважається температура від +2 до +5 градусів і вологість 80-90%.

Популярне

Подібні новини