Якщо ви помітили у сусіда величезний буряк, а по розповідям він ще й солодкий – це не збіг обставин та не легка вдача! За цим результатом стоїть цілий комплекс дій. Досвідчені городники переконані: найголовніше, що потрібно цій культурі для гарного зростання – це азот. Саме цей елемент запускає активний розвиток і формування коренеплодів. Але важливо не просто дати буряку азот, а зробити це у відповідний момент і в правильній формі.
І найкращим рішенням стане використати пташиний послід. Якщо ви тримаєте курей – вважайте, що пів справи зроблено. Для приготування рідкого добрива спочатку розведіть послід із водою у співвідношенні 1:2, і дайте йому перебродити. Коли суміш буде готова, її потрібно розвести ще раз 100 г на 10 л води. Підживлення потрібно вносити лише на вологий ґрунт і обовʼязково після основного поливу.

Ще одним чудовим варіантом для підживлення є гній. Його також спершу настоюють – змішують із водою в пропорції 1:2 і залишають на два тижні для зброджування. Потім настій проціджують, і в готовому вигляді розводять у співвідношенні 1:10. Цей розчин можна використовувати для поливу під корінь. Якщо ж потрібна позакоренева обробка, гнійну воду розводять 1:20 й проводять обприскування у вечірній час, коли сонце вже не пече.
Втім, підживлення – це ще не все. Щоб буряки встигли набрати масу, рослини мають отримувати достатньо простору. Буряк потрібно рідко садити, і після появи сходів обовʼязково прорідити. Залишати варто найсильніші паростки, а відстань між ними у рядку повинна бути не меншою ніж 20 сантиметрів. Інакше буряк вийде дрібним, бо йому просто не вистачатиме поживних речовин та світла.

Поєднання регулярних, але виважених підживлень і правильного догляду з самого початку – ось ключ до соковитого, солодкого й великого буряка. Доглядаючи за своїми грядками, перш за все, ви турбуєтесь про себе. Адже тільки ви впливаєте на якість та кількість вашого врожаю!