Огірки рослини не з капризних, але свої умови у них є. Якщо земля ще холодна, то можуть і взагалі не зійти. Тому перше, на що варто звернути увагу при посадці, це температура ґрунту. Краще не поспішати з посадкою, поки земля добре не прогріється. Навіть якщо ваші сусіди вже посадили, орієнтуйтеся не на них, а на температуру ґрунту і повітря. Якщо вночі стабільно тримається лише 8-10 градусів, то для огірків це ще прохолодно. Температура ґрунту повинна бути +12 градусів.

А тепер до головного — що класти в лунку? Від цього залежить, буде у вас по 2 огірочки на кущі чи ціле відро. Найперше, це деревна зола. Це натуральне добриво, в якому є і кальцій, і калій, і фосфор, загалом усе, що треба огіркам. Не скупіться та сміливо сипте по три столові ложки прямо в кожну лунку.
Якщо ґрунт піщаний, то до золи варто додати ще 150-200 г перегною або компосту. І буквально ложку добрива типу нітроамофоски. Це все добре перемішати з ґрунтом і полити водою. Якщо ж ви садите середні або пізні сорти, то перегною беріть поменше, десь 100-150 г. Але золу все одно варто додати, хоча б ложку. Це допоможе рослині в рості, а не пробиватися з останніх сил.

Коли розсада вже зійшла і підросла, не думайте, що “і так піде”. Підкармлювати рослину потрібно регулярно. Найкраще працює все та ж стара добра зола. Підійдуть і калійні, фосфорні, азотні добрива, сульфат калію, суперфосфат, аміачна селітра, вибирайте, що є під рукою, або що залишилось з минулого сезону. Якщо не пропускати всі ці етапи, за сезон будете збирати по 3-5 кг огірків лише з одного куща.