Садівники ніколи не стоять на місці, а постійно шукають нові та цікаві способи, як доглядати за садом, не витрачаючи багато грошей. Варто зізнатися, що кожен з нас мріє отримати багатий та якісний врожай без зайвих витрат. Але як кажуть: безкоштовний сир лише в пастках буває, тому трохи підручних засобів нам все ж знадобиться. Але не хвилюйтеся – річ про іржаві та непотрібні цвяхи.
Ідея полягає в тому, що іржаві цвяхи, поступово і повільно розкладаючись у ґрунті, добре збагачують його залізом. А як відомо, це один із важливіших мікроелементів, які так необхідні для здорового росту культурних рослин. Особливо корисним городники вважають цей метод для кущів малини чи плодових дерев, які дуже гостро відчувають потребу у додаткових поживних речовинах.

А отримати користь від цвяхів просто, потрібно знайти старі цвяхи, які вже давно припадають пилом у коморі і покласти жменю у посадкову яму. Тільки уявіть, що вони багато років будуть живити кущі без вашого втручання. Ніяких зайвих рухів, витрат і дій – процес йде сам собою. Чи не диво?
Проте є одна важлива умова, яку варто обовʼязково враховувати, використовуючи цей “трюк”. Використовувати цей спосіб рекомендується лише на кислих або слабокислих ґрунтах. Якщо ж земля на ділянці лужна, додавання цвяхів у лунку може нашкодити рослинам. Лужне середовище змінює хімічні властивості заліза, роблячи його токсичним. Тож перед застосуванням цього лайфхаку варто знати особливості свого ґрунту.
Деякі садівники навіть використовують консервні банки за аналогічним принципом. Після використання банки можна покласти у посадкову яму, і метал поступово почне розкладатися, збагачуючи ґрунт залізом. Звичайно, банки варто ретельно вимити. Цей спосіб, як і з цвяхами, підходить лише для певних типів ґрунтів, тому завжди треба враховувати стан землі, перш ніж щось класти в посадкову яму. Користуйтеся і радьте сусідам!