Молоді огірочки підживлюю бабусиною “мішаниною” – з гілочки по 20 огірків виростає: втомлююся збирати

Досвідчені городники знають, якщо не підживити огірки ще на старті, рясної завʼязі можна не чекати, а врожаю тим паче. Підкормити молоді огірки можна простим розчином з того, що є у вас на кухні.

Як тільки огірки проклюнулись, досвідчений городник одразу готує для них підкормку. Не тому, що так у книжках пишуть, а тому що знає на власній шкурі, що як даси їм турботу на старті, так і потім збиратимеш. Якщо ні, то ні. Огірок не кабачок, він не пре в будь-яких умовах, він ніжний і трохи примхливий. Але якщо догляд правильний, то зібрати по п’ять кілограмів з кожного куща цілком реально.

Городники розповіли, чим підживлювати молоді огірки
Городники розповіли, чим підживлювати молоді огірки

Для цього використовується простий коктейль. У два літри теплого молока додають дві столові ложки цукру і стільки ж звичайних сухих дріжджів. Усе це перемішують і ставлять у тепло, щоб настоювалося три-чотири години. Суміш за цей час починає трохи піниться і має запах, як у тіста на пиріжки. Після настоювання додають десять крапель йоду, саме він не пускає гниль і болячки до коріння.

Перед тим як поливати, все це обов’язково розводять водою. На одне відро води беруть літр суміші. І вже тоді ллють під кожен кущ по літру. Не по листях, не зверху, а саме під корінь, бо треба саме його підживити, а не листя помити. Такий коктейль добре допомагає, коли огірки починають цвісти і дають першу зав’язь. Рослина стає міцнішою, менше хворіє, не скидає завʼязь і в майбутньому порадує рясним врожаєм.

Городники розповіли, чим підживлювати молоді огірки
Городники розповіли, чим підживлювати молоді огірки

З органічних підживок ще хороша звичайна деревна зола. Її або посипають під корінь, або роблять настій. З мінеральних підходять калійні, фосфорні та азотні добрива. А щоб зав’язі було ще більше, то іноді обприскують розчином борної кислоти. Але все одночасно теж не треба, всього в міру.

Популярне

Подібні новини