У цьому матеріалі садівники та городники з багаторічним досвідом розповіли дачникам, чим необхідно обов’язково обробити малину для надійного захисту від “непроханих гостей” – шкідників.
Зокрема, цей домашній чудо-розчин допоможе легко та швидко позбутися надокучливих білих черв’яків на малині, які, ймовірно, є личинками достатньо небезпечного паразита – малинової мухи, та активно псують урожай: пошкоджені ягоди починають гнити, стають м’якими й непридатними до вживання.
Так, наприклад, за словами досвідчених садівників та городників, швидко та ефективно вирішити таку поширену проблему можна навіть без використання спеціальних дороговартісних хімічних препаратів – за допомогою звичайної харчової соди, яка з легкістю знайдеться практично на кожній кухні.
Як пояснили фахівці, для того щоб правильно приготувати цей дієвий розчин, вам необхідно всипати дві столові ложки соди в десятилітрове відро з кип’яченою водою. Далі все це слід дуже добре перемішати. Отриманим розчином рекомендується ретельно обприскати кущі малини.

Садівники з багаторічним досвідом зазначили, що для максимального ефекту таку просту процедуру варто повторити орієнтовно через сім днів.
Таким чином, звичайна харчова сода – це потужний натуральний антисептик, який надійно запобігає розвитку різноманітних небезпечних бактерій, грибків та ефективно бореться зі шкідниками.
Цікавий факт:
Плоди малини можуть мати будь-які відтінки червоного: від блідо-рожевого до насиченого бордового. Ягоди деяких сортів – жовті, білі, а іноді навіть чорні. Рекордсменом за вмістом різних корисних речовин вважається саме чорна малина. На другому місці – червона. Точної цифри, скільки на сьогодні виведено сортів малини, ми не знайшли. В одних джерелах згадується 120 видів, в інших – понад двісті.