Це “сипуче срібло” рятує мої огірки від борошнистої роси – досвід мого кума-агронома з 20-річним досвідом

Огірки – соковиті й корисні овочі, які часто вирощують на городах та в теплицях. Тож у цій статті досвідчені агрономи розповіли, чим потрібно обробити цю культуру для захисту від борошнистої роси.

Борошниста роса – це одна з достатньо небезпечних хвороб огірків, через яку можна не лише втратити увесь дорогоцінний урожай, проте й абсолютно повністю знищити культуру. У зв’язку з цим у жодному випадку не слід чекати, поки грибок опиниться на рослинах, оскільки значно краще проводити профілактичну обробку культури заздалегідь.

За словами агрономів із багаторічним досвідом, у період цвітіння, зав’язування плодів та плодоношення надзвичайно важливо відмовитися від будь-яких хімічних засобів, оскільки вони можуть зробити врожай отруйним. Саме тому рекомендується віддавати перевагу перевіреним часом народним засобам, наприклад, доступній кальцинованій соді.

Для того, щоб правильно приготувати цей дієвий розчин, спершу необхідно додати в десять літрів води 50 грамів кальцинованої соди та 50 грамів звичайного господарського мила. Його можна використовувати як у натертому вигляді, так і в рідкому. Далі слід дуже ретельно розмішати рідину до повного розчинення всіх зазначених компонентів, а потім провести обприскування культур.

Кум-агроном із 20-річним досвідом обробляє огірки цим – і забуває про борошнисту росу до кінця сезону
Кум-агроном із 20-річним досвідом обробляє огірки цим – і забуває про борошнисту росу до кінця сезону

Як зазначили фахівці, таку домашню обробку можна здійснювати навіть у період цвітіння, адже вона є повністю безпечною. Однак варто проводити процедуру не більше трьох разів за один сезон, хоча в деяких випадках достатньо і всього лише одного обприскування.

Ті садівники та городники, які вже раніше мали змогу скористатися цим засобом на основі кальцинованої соди та господарського мила, зазначали, що зазвичай забувають про борошнисту росу аж до кінця сезону.

Пояснення:

Борошниста роса – це небезпечне грибкове захворювання. Його, як правило, викликають мікроскопічні ектопаразитичні борошнисторосяні або еризифові гриби, які живуть у ґрунті.

Популярне