Останнім часом дедалі частою проблемою серед городників стала гіркота кабачків, і причина тут не в поганому насінні. Уся справа в тому, що в самих кабачках накопичуються речовини з важкою назвою – кукурбітацини. Вони й дають гіркий присмак. Але зʼявляються вони не просто так, а через спеку, нестачу вологи або різкі коливання температур. Інколи й занадто активне сонце відіграє в цьому свою роль.
Якщо вчасно помітити, що кабачки гірчать, ситуацію ще можна виправити. Найперше, що варто зробити – перевірити себе у питанні поливу. Кабачки потребують хорошого рясного поливу, але не щодня. Раз на 4-5 днів, але так, щоб вистачило надовго. Під кожен кущ – по відру теплої води (виставте бочку чи відра з водою на сонце). Інакше корінці стресують, і гіркота тільки посилюється.

Якщо погода стоїть спекотна, а сонце безжально пече як востаннє, то кабачки краще трохи прикрити тінню. Якщо у вас є агроволокно – прекрасно. А якщо немає – старе простирадло чи навіть шмат тканини також непоганий варіант. У спеку кабачки швидко перегріваються, і це тільки погіршує їхній смак.
Не ігноруйте також мульчування. Тут вже кмітливі городники використовують все, що є під руками: і скошена трава йде в хід, і солома, і навіть перегній. Найголовніша умова – покрити землю шаром сантиметрів 7-10, не менше. Так і волога довше триматиметься, і бурʼяни рости не будуть. Одразу дві проблемо вирішуються однією простою дією.
До речі, ще одне цікаве спостереження від “бувалих” городників: не варто садити кабачки поруч із декоративними гарбузами. Суть в тому, що від такого сусідства відбувається перехресне запилення, і тоді навіть найкращий сорт почне гірчити. Це вже перевірено роками, тож майте на увазі. Бажаємо успіхів та смачного врожаю!