На буряках з’явились білі плями – свекруха одразу мені: “Не панікуй!”. 1 хитрий трюк, й вони зцілюються

Якщо ви помітили на листі буряка білі плями - час діяти негайно, щоб зберегти врожай. Досвідчені городники поділилися своїми методами, які виручають з року в рік.

У середині літа на листі буряка іноді зʼявляється білуватий наліт, а згодом листя вкривається дрібними чорними цяточками. На перший погляд може здатися, що це сліди від дощу чи поливу, але насправді все серйозніше – це, скоріш за все, борошниста роса. Через це захворювання листя втрачає силу, вʼяне і засихає. А оскільки саме зелене листя відповідає за живлення бурякової голівки, врожай помітно страждає. Розповідаємо, що робити в такій ситуації!

Є кілька перевірених способів, як побороти цю напасть. Один із найпростіших та зручних – це обробка грядки сумішшю деревного попелу з тютюновим пилом. Городники користуються цим способом з року в рік, бо це і бюджетно, і дієво. До того ж, він ще й “бонусом” відлякує бурякову міль та блішок. Змішайте складові у рівних пропорціях, а потім просто посипайте грядки з розрахунку 1 склянка на 1 квадратний метр.

Городники розповіли, що робити, якщо на буряках зʼявилися білі плями
Городники розповіли, що робити, якщо на буряках зʼявилися білі плями

Але якщо ви трохи проґавили потрібний момент, коли варто було втрутитися, а захворювання вже добре закріпилося на листі, доведеться застосувати “важку артилерію”. У багатьох випадках на допомогу приходить бордоська рідина – старий, але дуже надійний засіб. Хто не використовував бордоську рідину на городі – той не мав ще справжніх “дуелей” із хворобами рослин.

Щоб приготувати розчин, потрібно взяти 100 грамів мідного купоросу і 100 грамів вапна на 10 літрів води. Спершу мідний купорос треба розчинити у гарячій воді, окремо розвести вапно, а тоді вже обережно зʼєднати дві рідини. Але дуже важливо додавати мідний купорос до вапняного розчину, а не навпаки, бо утвориться осад. Обприскайте листя буряка одразу після приготування розчину і повторіть обробку через 10 днів.

Але й про профілактику не забувайте, бо випередити появу проблеми легше, аніж її вирішувати. Борошниста роса дуже полюбляє зʼявлятися там, де були помилки ще на початковому етапі – посадці. Загущені грядки – це основна проблема. Та і якщо ви висіваєте буряк на одному й тому самому місці з року в рік – це також проблема. Тож не забувайте про сівозміну і правила посадки, щоб у майбутньому уникнути появи борошнистої роси!

Популярне