Більшість людей кавову гущу просто викидає. Або фільтри з нею летять у смітник, або сама заварка з залишками кави зливається у раковину. Якщо ви так робите, то даремно. Кавова гуща, як і більшість кухонних відходів, гарно підходить для підживлення городу. Звісно, це не означає, що її треба кидати всюди, очікуючи величезного врожаю. Але грамотне застосування залишків від кави дозволить зробити рослини трішки міцнішими та родючішими.
Коли кава заварюється, то вона віддає більшість поживних речовин в напій. Але вона не може віддати все. Тому в гущі залишається багато поживних речовин, якими можна “нагодувати” город. У першу чергу це азот. Також в гущі міститься трішки калію та фосфору. Всього іншого там геть мало, але разом з іншими добривами теж буде корисно для грядок. Перед застосуванням гущу варто висушити. Потім її бажано змішувати з попелом або компостом.

Змішувати гущу потрібно обов’язково! Вона трішки закислює ґрунт, а перегній чи зола це компенсуватимуть. Тобто підживлення без зміни кислотності. В закисленій землі більшість городини росте гірше. Але навіть змішану гущу можна давати не всім рослинам. Наприклад, зелень, як шпинат, рукола чи салат, може стати млявою через це. Не варто також давати кавову підживку капусті та квасолі. Остання, наприклад, сама забирає азот з повітря.
А ось огірки, перець, помідори та більшість коренеплодів гущу “люблять”. Також її можна підсипати під полуницю. Досвідчені городники також використовують гущу під час висівання дрібного насіння (морква, буряк тощо). Можна зміщати насіння з гущею та висівати. Так отримаєте одразу 2 переваги: рівномірніший посів і пухкіший ґрунт. Для використання гущі найкращим часом є травень, червень та початок липня, коли городина активніше росте.