Розбавляю 2 г водою – і обприскую вишні: 0 моніліозу та попелиці протягом усього літа, ягоди сусідам роздаю

Виявляється, після цвітіння кісточкових культур вкрай важливо провести легку профілактичну обробку. Це допоможе підтримати рослини в тонусі, вбереже від "непроханих гостей" і збільшить врожай ягід.

У цьому матеріалі садівники та городники із багаторічним досвідом поділилися з дачниками одним простим, перевіреним роками рецептом особливо важливої обробки вишні та інших кісточкових після цвітіння.

За словами досвідчених садівників, якщо на вишні, черешні, сливі та будь-яких інших кісточкових культурах після цвітіння з’явилися засохлі квіти або навіть гілки, то це – моніліальний опік.

Тому для того, щоб швидко й ефективно врятувати майбутній дорогоцінний урожай, перш за все потрібно обрізати абсолютно всі пошкоджені гілки до здорової деревини, а потім спалити їх або закласти глибоко в компост. Після цього необхідно розвести два грами хорусу, три мілілітри біотліну і два грами бурштинової кислоти в одному літрі води.

Далі всі ці зазначені компоненти слід дуже ретельно перемішати до повного розчинення та довести об’єм отриманого розчину до десяти літрів, доливши воду. Як пояснили фахівці, хорус швидко впорається із моніліозом та іншими різноманітними грибковими захворюваннями, біотлін ефективно позбавить від попелиці, а бурштинова кислота, у свою чергу, значно пришвидшить відновлення дерева.

Обприскую вишні та інші кісточкові після цвітіння цим перевіреним засобом – і ягід наростає сила-силенна
Обприскую вишні та інші кісточкові після цвітіння цим перевіреним засобом – і ягід наростає сила-силенна

Однак зверніть увагу, що, якщо погода волога, тоді у такому випадку до отриманої бакової суміші рекомендується додати одну столову ложку тертого або рідкого господарського мила. Як пояснили досвідчені садівники, воно буде виконувати роль прилипача.

Довідка:

Зазвичай моніліальний опік (моніліоз, плодова гниль) вишні та черешні спричиняється сумчастим грибом Monilinia (найчастіше Monilinia cinerea), який, здавалося б, мав би легко піддаватися дії стандартних фунгіцидів. Проте, на жаль, повністю вивести його з ділянки дуже складно, через що ця недуга вважається однією із найнебезпечніших.

Хворі дерева не лише страждають самі, але й швидко заражають сусідні культури. А якщо не зайнятися лікуванням моніліозу, то згодом рослини перестануть плодоносити і повністю загинуть.

Популярне