Гіркі огірки — це поширена проблема на городі. І наче ж кущі ростуть гарно, цвітуть добре, плодів багато, а смак не радує. Причина в тому, що рослина переживає стрес: через спеку, холод, нестачу води чи неправильний догляд. У такі моменти вона й починає виробляти гірку речовину. Це своєрідний захист, щоб шкідники не поїли плоди. Бо для рослини головне — дати визріти насінню, тож вона таким чином робить огірочки непривабливими для шкідників.
Почати варто з погоди. Особливо часто огірки починають гірчити, коли вдень спекотно, а вночі температура значно знижується. Ви цілком резонно можете запитати: як тут може допомогти підживлення? Дійсно, ніяк. Конкретно для розв’язання цієї проблеми знадобиться мульча: сіно, тирса, скошена трава, картон тощо. Розкладіть це на грядках навколо рослин (але не щільно, щоб стебла не загнивали). Це ще й вологу допоможе довше утримувати в ґрунті.

Якщо холодна погода затягується на декілька днів, то варто обприскати рослини “Епіном”. Це трохи зніме стрес з огірків, тому вони не почнуть гірчити. Якщо погода в порядку, то стрес може виникати через неправильний полив. По-перше, ніякої холодної води зі свердловини чи колодязя. Поставте, нехай нагріється за день. По-друге, краще поливати вдень або ввечері, а не посеред дня. У спеку це варто робити частіше, у прохолодні дні — трохи рідше.
А от якщо з поливом теж все добре, то причина лише одна — брак поживних речовин. Наприклад, азоту. Для того, щоб поповнити його, можна зробити настій коров’яку або курячого посліду. Але розбавляйте їх 1:15 чистою водою, бо інакше попалите коріння. Також для гарного та смачного врожаю огіркам треба калій і магній. Можна придбати монофосфат калію (10 г на 10 л води) чи приготувати зольний настій (2 склянки на відро води) та поливати.

А якщо вже зірвали гіркі плоди, то є спосіб її позбутися: вимочити плоди у злегка підсоленій воді або молоці. Вже через кілька годин гіркота зменшиться, і такі огірки можна спокійно їсти або консервувати. Але краще подбати про все заздалегідь, щоб збирати якісний врожай. Тим паче, що нічого складного в описаних порадах немає.