Бачу на календарі червень – одразу йду з відрами в сад: підживлюю сливи цим і збираю до 100 кг за сезон

У червні сливові дерева потребують уваги садівників. Саме на цей період припадає активна фаза росту та формування плодів, і без правильного живлення дерева швидко втрачають сили!

Чи знаєте ви, коли сливі найбільше потрібне підживлення? Ще аж до того, як розквітнуть перші квіточки, або ж одразу після цвітіння. Це як той перший ковток кави вранці для людини – дерево одразу прокидається, отримує заряд енергії і з новими силами береться за свою справу.

Редакція сайту Добрі новини підготувала для вас простий, але дуже дієвий рецепт, яким користуються садівники: візьміть звичайне відро води (10 літрів), додайте туди 2 столові ложки сечовини і стільки ж сульфату калію. Добре перемішайте – і ось вам чудовий “вітамінний коктейль” для вашої сливи. Саме таке підживлення особливо важливе в той період, коли дерево активно нарощує листя і готується до плодоношення.

Садівники розповіли, чим підживити дерева в червні
Садівники розповіли, чим підживити дерева в червні

На одне доросле дерево потрібно влити близько 3 відер цього розчину, бо саме така кількість забезпечує повноцінне живлення для коріння. Як би того не хотілося, економити тут не варто, адже мова йде про загальний стан дерева і його здатність утримати завʼязь. А як відомо – скупий платить двічі, тож не варто ризикувати врожаєм!

А от коли сливи вже зʼявилися на гілках, сливі знову потрібно трохи допомогти. Якщо пропустити цей момент, частина завʼязей може просто осипатися, а ті плоди, що залишаться, виростуть мізерними – а це вже біда. І що тій сливі вічно не так – невідомо, але факт – їй потрібна “підмога”. Тож варто приготувати другий розчин.

Садівники розповіли, чим підживити дерева в червні
Садівники розповіли, чим підживити дерева в червні

У цей другий розчин входить по 3 столові ложки нітрофоски та сечовини на стандартне відро води. Цього разу під кожне дерево достатньо вилити вже трохи менше – 2 відра. Усі поживні речовини, які є в цьому розчині дуже добре підтримають плоди і не дадуть дереву втратити навіть малесеньку частину врожаю.

Але памʼятайте одне просте правило, яке стосується будь-якого підживлення: поживні розчини не можна вносити в суху землю, тому варто полити дерево перед початком. Бажаємо щедрого врожаю слив та успіхів у садівничих справах!

Популярне