Фітофтора – анульована: помідори дякують мені гронами червоного врожаю, бо після дощу я їх ось так обробляю

Томати будуть цвісти і плодоносити, як треба, якщо після рясних дощів обробити кущі спеціальними розчинами. Фітофтора не матиме жодного шансу!

Дощі влітку – це, звісно, добре для городу, але для помідорів вони часто стають справжньою проблемою, бо за підвищеною вологістю завжди стоїть фітофтора. Як там не сперечайтеся, але ця хвороба – страшний сон будь-якого городника. Але є прості способи захистити свої томати, причому зовсім недорогі і доступні кожному. Редакція сайту Добрі новини підготувала для вас 2 рецепти, які точно стануть у нагоді.

Один із найкращих варіантів – звичайний попіл. Потрібно взяти склянку попелу, розвести у відрі води і дати настоятися ну хоча б кілька годин. Потім розчин треба процідити через сито або марлю. Для кращого прилипання додайте близько 30 г господарського мила – його треба натерти на тертці і добре розчинити. Отриманою сумішшю обробляйте кущі, ретельно покриваючи все листя, особливо знизу.

Городники розповіли, чим обробити помідори після дощу
Городники розповіли, чим обробити помідори після дощу

Якщо попелу під рукою немає, або ви не визнаєте такий метод захисту, можна використати звичайну кухонну сіль. На відро води візьміть цілу склянку солі, добре розчиніть і обробіть рослини. Сольовий розчин утворює на листях тонку плівку, яка перешкоджає проникненню грибків. Краще робити таку обробку не частіше одного разу на 2-3 тижні.

Городники розповіли, чим обробити помідори після дощу
Городники розповіли, чим обробити помідори після дощу

Обробляти помідори звичайно варто лише в суху погоду і бажано ввечері, коли сонце вже не пече. Якщо дощі йдуть один за одним, треба ловити будь-яку нагоду між опадами. Ці прості методи дійсно працюють – багато городників вже переконалися в їх ефективності. Вони особливо добре підходять для тих, хто не хоче використовувати хімію на своїй ділянці.

До речі, такі ж розчини можна використовувати і для інших пасльонових – перців, баклажанів, картоплі. Вони допомагають не тільки від фітофтори, але й від інших грибкових захворювань. А ще – відлякують деяких шкідників, які не люблять сольові та лужні розчини. Користуйтеся самі і радьте сусідам!

Популярне