Дідусь з села сказав: “Бурякам у липні – обовʼязково”, а я слухаю, бо виростуть солодкі плоди без кілець

Кожен городник мріє отримати солодкі буряки без прожилок. Аграрії поділилися простим способом досягти такого результату – знадобиться звичайна кухонна сіль.

Секрет смачного буряка полягає в правильному підживленні. І що б там не казали, городники завжди будуть розділятися на два табори: одні проти використання солі на городі, а інші – за. Та досвід показує, що саме звичайна камʼяна сіль дуже гарно впливає на ріст і розвиток буряків. Вони виростають значно солодші та без цих неприємних білих кілець всередині.

Як приготувати сольовий розчин?

Візьміть звичайне відро, залийте туди 10 літрів теплої води, а потім у воду треба додати всього одну столову ложку солі без гірки. Важливо добре розмішати, щоб усі кристалики повністю розчинилися. Така невелика кількість солі ніяким чином не нашкодить ґрунту, але зробить буряк значно солодшим. Розчин готовий – час підживлювати.

Городники розповіли, як виростити солодкий буряк без кілець
Городники розповіли, як виростити солодкий буряк без кілець

Найкращий час для такої підживки – початок липня, коли коренеплоди вже добре помітні над землею і досягли розміру волоського горіха. Краще оберіть для цього дійства похмурий день або ж просто дочекайтеся глибокого вечора. Перед поливом сольовим розчином полийте грядки звичайною водою.

Десь через два тижні такий полив з сіллю варто повторити. Двох таких підживлень вистачить “з головою”, бо надто велика кількість солі вже може нашкодити і рослинам, і ґрунту. Особливо обережними треба бути на важких глинистих або вже засолених ґрунтах – там від такого методу краще взагалі відмовитися і навіть не пробувати, бо зробите тільки гірше.

Ну а результат буде помітний вже під час збору врожаю, так, треба трохи почекати. Але ж хто вміє чекати – той збирає самі “вершки”. Коренеплоди виявляться не тільки смачнішими, без прожилок, але й краще зберігатимуться взимку. А це означає, що до весни на столі завжди буде свіжий, солодкий буряк власного вирощування. Що може бути краще? Бажаємо успіхів!

Популярне