Посадити баклажани – діло нехитре, а от виростити спраді смачні, щільні, не гірки плоди – це вже задача із зірочкою. І як би там виробники не рекламували свої сорти, важливо розуміти, що їхня головна задача – продати товар (насіння), а наша головна задача – правильно доглядати за рослино. Лише правильний догляд може гарантувати гарний результат, тому розповідаємо секрети досвідчених городників!
Перші два тижні після висадки розсади – найважливіші. Саме тоді баклажани особливо потребують вашої підтримки. Їх підгодовують розведеним коровʼяком у співвідношенні 1:10 або пташиним послідом (1:15). Під кожен кущик виливають приблизно літр такого розчину. Хто не любить возитися з органікою, може взяти мінеральне добриво – столова ложка нітроамофоски на відро води. Це допоможе рослинам швидше прижитися і наростити міцні стебла.

Коли на баклажанах починають зʼявлятися перші бутони, настає час для другого етапу підживлення. Тепер рослинам особливо потрібні фосфор і калій. Ідеальний варіант – звичайна деревна зола. Стакан золи розводять у десяти літрах води і отримують чудовий розчин для поливу або обприскування. Таке підживлення запобігає опаданню завʼязі і покращує майбутній смак плодів.
Найцікавіше починається, коли баклажани вступають у фазу активного плодоношення. Саме тут і вирішується питання: чи будуть плоди гіркими чи ні. Щоб уникнути гіркоти, ваврто використати особливий рецепт: літр настою кропиви змішайте з 10 грамами сухих дріжджів і столовою ложкою цукру, розведіть у відрі води і дайте настоятися близько 12 годин. Під кожну рослину вилийте півлітра–літр. Цей розчин позбавляє плоди гіркоти і робить їх більш щільними.
Важливо пам’ятати кілька простих правил. Наприклад від надлишку азоту вони починають “жирувати”, нарощуючи листя за рахунок плодів. Підживлювати цю культуру краще ввечері або в похмурі дні, обережно лити під корінь, не торкаючись листя. Перед внесенням будь-яких добрив ґрунт обовʼязково треба пролити за пару годин до “дійства”.