Горох за 200 гривень нехай самі купляють, а я вирощую свій: “лінивий” лайфхак, як збільшити врожайність

Горох будете збирати відрами, якщо скористаєтеся одним простим лайфхаком від досвідчених городників. Ніяких витрат грошей, сил та часу – усе простіше, ніж можна подумати.

Якщо подивитися на ціни у магазинах та на ринках, можна просто збожеволіти. Продавці гилять просто захмарну ціну за прості продукти, тому ті, у кого є власні грядки, намагаються хоча б овочі, ягоди, фрукти й зелень виростити самостійно. Сьогодні поговоримо про горох. Якщо раніше його кількість та смак не були задовільними, то пропонуємо це виправити легко й просто!

Секрет у тому, щоб замульчувати грядку товстим шаром трави саме в той момент, коли горох починає активно рости і завʼязувати стручки. Трава має бути трохи підсушеною на сонці і без насіння, щоб не проростала. Її треба рівномірно розподілити навколо рослин шаром десь 10 см, тільки біля самих стебел залишаючи невеликий проміжок, щоб не спровокувати гниття. І все – далі природа працює сама.

Городники поділилися простим способом підвищити врожайність гороху
Городники поділилися простим способом підвищити врожайність гороху

Горох – одна з тих культур, яка любить, щоб її корені були в прохолоді і волозі. Коли земля “гола”, під палючим сонцем вона швидко нагрівається і пересихає. Рослина починає витрачати сили не на формування стручків, а на те, щоб просто вижити в таких умовах. А от товстий шар трави створює ідеальний мікроклімат, бо під ним земля залишається прохолодною і вологою навіть у спекотні дні.

Ще одна велика перевага мульчування – це економія води. “Гола” земля швидко випаровує вологу, і навіть після доброго поливу чи дощу вже через день–два грядка знову суха. А мульча не дає воді так швидко випаровуватися, тому корені гороху завжди мають доступ до вологи. Виходить, що поливати можна рідше, а ефект буде навіть кращим.

А ще мульча з трави – це безкоштовне добриво, яке буде підживлювати ваш горошок ще довгий час. Поступово розкладаючись, вона перетворюється на органіку, яка живить ґрунт і сам горох. Тобто, окрім усього іншого, це ще й природня підгодівля, яка покращує структуру землі. Користуйтеся!

Популярне