Влітку ми не тільки насолоджуємось свіжим врожаєм, але й змушені боротись зі шкідниками. Слимаки – найпопулярніші “гості”, які можуть створити чимало клопоту, а за лічені ночі перетворити грядку на пустелю. Вони проявляють активність у червні, коли на вулиці одночасно тепло та волого. Бездіяльність може призвести до погіршення врожайності.
Як позбутись від слимаків
Експерти розповіли, що слимаки дуже люблять солодке. Особливо їх приваблює аромат кавуна, чим можна скористатись. Все, що вам потрібно – половинка кірки від кавуна. Розріжте його навпіл і з’їжте м’якоту. Після цього зробить у верхній частині один невеликий отвір. Викладіть пастки біля полуничних кущів та в інших місцях, де багато слимаків.

Почувши солодкий аромат, слимаки почнуть заповзати на кірку та впадуть всередину. Вибратись у них вже не вийде, адже слимаки не вміють рити та дертись по стінках. Вранці вам залишиться тільки зібрати шкідників та позбутись від них.
Такий метод набагато кращий за хімію, адже він абсолютно безпечний для рослин, ґрунту та корисних комах. Крім того, від вас не потребується витрачати зайві гроші – кірки кавунів усі зазвичай викидають, а вам вдасться використати їх з користю.

Для додаткового захисту грядок ви можете поєднувати кавунові пастки з іншими народними засобами. Наприклад, чудово захищає ділянку від слимаків яєчна шкаралупа – шкідники не люблять гострі краї, а тому не будуть підповзати туди, де можуть пошкодити свою ніжну шкіру.