Малина осипалась, як зуби в діда, поки не навчилась збирати вчасно та верхівки “підстригати по-модному”

Сьогодні поговоримо про те, як у липні доглядати за малиною, щоб і цього літа був гарний урожай, і на наступний рік кущі порадували ще більше.

Є кілька простих порад, які господині часто використовують і радять іншим.

Малина дуже любить вологу, особливо в спеку. А в липні сонце припікає добряче, тому кущі можуть швидко підсохнути. У неї поверхнева коренева система, і без регулярного поливу вона починає чахнути. Поливати краще щодня, вранці або ввечері, коли не так жарко. Ще добре замульчувати ґрунт навколо кущів – підійде скошена трава або солома. Це допоможе зберегти вологу й захистити землю від пересихання.

Ще один момент – збір ягід. Як тільки малина достигає, треба її збирати, бо дуже швидко осипається. Якщо затягнути зі збором, можна втратити частину врожаю. А от коли збирати вчасно, це стимулює кущ до формування нових ягід. Зав’язі швидше наливаються, і малини стає ще більше.

Ну і найголовніше – обрізка. У липні господині радять укоротити верхівки пагонів десь на 20–30 сантиметрів. Це зупиняє їх ріст вгору, натомість кущ починає гілкуватися. На цих бічних пагонах наступного року з’явиться більше ягід. Урожай може навіть подвоїтися. Але важливо знати: такий спосіб не підходить для ремонтантної малини. Її краще обрізати восени повністю, бо вона плодоносить на нових пагонах.

Експерти розповіли про те, як у липні доглядати за малиною
Експерти розповіли про те, як у липні доглядати за малиною

От і все. Щоб малина гарно росла, просто поливайте її регулярно, мульчуйте, збирайте ягоди вчасно й обрізайте верхівки. Нічого складного – а результат точно порадує. Така малина буде смачна, соковита і її вистачить і на варення, і на заморозку.

Тож бажаємо вам гарного, соковитого та рясного врожаю в новому городньому сезоні. Всього найкращого!

Популярне