Літо у самому розпалі, а це означає, що на грядках активно “хазяйнують” не тільки власники городів, але й небажані гості – шкідники. Вони можуть прийти зненацька та почати активно з’їдати весь врожай, на вирощування якого ви витратили так багато сил і коштів. Тут не допоможуть добрива чи сподівання на краще – діяти потрібно швидко та без вагань. Розповідаємо, як захистити ділянку від шкідників.
Як захистити грядку від шкідників
Захищати грядку потрібно ще з ранньої весни. Першу обробку дерев і чагарників від комах і захворювань проводять рано навесні, як тільки зійшов сніг.
Наступного разу обробку проводять перед цвітінням фруктових дерев і кущів ягід. Якщо ви пропустили цей етап, то братись до процедури потрібно на початку червня. Під час цвітіння поливати рослини не можна, адже ви можете занапастити не лише шкідників, але й корисних комах, які займаються запиленням рослин.

Крім того, на початку весни потрібно позбутись від моху та лишайників на фруктових деревах. Для цього використовувати дорогі магазинні засоби не потрібно – достатньо зробити розчин з 500 грамів залізного купоросу та розвести його в 10 літрах води. Сад обприскують ввечері.

Крім того, проти попелиці, яблучної плодожерки, слимаків та інших шкідників чудово допомагає звичайна деревна зола. 300 грамів засобу потрібно змішати з 10 літрами води та настоювати 2 дні. Після цього додайте до суміші господарське мило та використовуйте засіб для обприскування. Зола допоможе не тільки фруктовим деревам, але й овочам – капусті, огіркам, кабачкам і гарбузам.